برگزاری جلسه توسعه و ارتقای کیفی آموزش در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

۱۵ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۱:۳۹ کد : ۵۷۰۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۸۲
اولین جلسه هم‌اندیشی هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با مدیران آموزشی این دانشگاه برگزار شد . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نشست دکتر جواد واثقی امیری رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی ب...
اولین جلسه هم‌اندیشی هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با مدیران آموزشی این دانشگاه برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نشست دکتر جواد واثقی امیری رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در سخنانی گفت: ارتقای کیفیت آموزشی مؤلفه ها و شاخصه های خاص خود را دارد و هدف از برگزاری این جلسه دستیابی به یک سیاست واحد و یکپارچه برای همه  دانشکده ها می باشد.
وی با بیان این که این جلسه فرصت مغتنمی برای بهره مند ی از دیدگاه ها و نقطه نظرات است افزود: دانشگاه متعلق به همه است و تقاضا دارم تا همگان با ارائه راهکارها و پیشنهادات ارزنده مجموعه را در پیشبرد اهداف عالیه یاری کنند.
رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت: ارتقای کیفیت آموزشی صرفا با افزایش هزینه امکان پذیر نیست؛ بلکه باید با حفظ همه ی شرایط و حداقل هزینه کیفیت را افزایش دهیم.
دکتر واثقی امیری تاکید کرد: یکی از اصلی ترین مؤلفه ها در ارتقای کیفیت آموزشی حضور تمام وقت اساتید در دانشگاه می باشد که می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.
وی افزود: بزرگترین معظل ما کمبود فضای فیزیکی و نبود اعتبارات است و برای حل این مسائل نشست هایی با نمایندگان شهرستان بابل و مسئولان وزارت علوم داشیم که امیدواریم به نتیجه برسد.
 در ادامه این نشست روسای دانشکده‌ها و دیگر مدیران به بیان دیدگاه ها و موضوعات مورد نظراز قبیل : لزوم تقویت تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی ، ضرورت تقویت سطح کارشناسی در دانشگاه ، ضرورت بهره‌گیری بیشتر از قابلیت‌های سیستم‌ گلستان ، مراقبت بر کیفیت پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی، ضرورت رفع نواقص امکانات سمعی و بصری کلاس های آموزشی و پشتیبانی مناسب از این تجهیزات با گماردن افراد مناسب و ضرورت بازنگری در شیوه‌های ارزیابی، از جمله ارزشیابی استادان پرداختند در پایان جلسه معاون آموزشی دانشگاه در سخنانی با تاکید بر اینکه که بی‌تردید در آینده رقابت بین دانشگاه ها جدی‌تر خواهد بود گفت : از این رو، ضرورت ارتقای کیفیت علمی دانشگاه مهم می‌باشد.
در پایان مقرر شد تا موضوعات مطروحه در جلسه، توسط مدیران ذیربط در سطح دانشکده‌ها یا دانشگاه و در شوراهای تخصصی مورد بررسی قرار گیردو همچنین شرکت منظم در کلاس ها به ویژه از آغاز ترم جدید تحصیلی (22 شهریور جاری) مورد تاکید ویژه قرار گرفت.