مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم:

روابط عمومی‌ها همه تلاش خود را برای انعکاس دستاوردهای دانشگاهی به مردم به‌کار گیرند

۲۶ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۹:۳۱ کد : ۵۶۹۹۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۸۴
دکتر علیرضا عبداللهی نژاد مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه مجازی جشنواره روابط عمومی‌های برتر دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری منطقه ۶ کشور گفت: روابط عمومی‌ها همه تلاش خود را برای انعکاس دستاوردهای دانشگاهی به مردم به‌کار گیرند.
روابط عمومی‌ها همه تلاش خود را برای انعکاس دستاوردهای دانشگاهی به مردم به‌کار گیرند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه هنر اصفهان، دکتر عبداللهی نژاد در این جلسه که به میزبانی دانشگاه هنر اصفهان برگزار شد، با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تغییر و تحولات در همه زمینه‌ها گفت: تجارب ارزشمند این دوران می‌تواند نقطه عطفی در کشور به حساب آید تا با کاهش هزینه‌ها و رفع موانع موجود بتوانیم ارتباطات را از طریق بستر وب و فضای مجازی توسعه دهیم.
وی با اشاره به اینکه در زمان باقی مانده از فعالیت این دولت باید دستاوردها و خدمات انجام شده را اطلاع رسانی کنیم گفت: کارهای انجام شده در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی، پژوهشی و فناوری در حالی به ثمر نشسته که این دولت از همه جهات تحت فشار وتحریم های ظالمانه قرار داشته اما با این حال توانسته‌ایم در خاورمیانه و در بین کشورهای مسلمان رتبه‌های برتر علمی را کسب کنیم و این دستاورد کمی نیست و وظیفه روابط عمومی دانشگاه‌ها و سایر مراکز علمی است تا آنها را به مردم معرفی کنند.
دکترعبداللهی نژاد با بیان اینکه در دوران شیوع بیماری کرونا دانشگاه‌ها به دو امر مهم دست یافتند گفت: همه مراکز علم و فناوری کشور گام بلندی را در مسیر آموزش‌های مجازی و ایجاد زیر ساخت‌های آن برداشته و از طرفی شرکت‌های دانش بنیان و مراکز پژوهشی توانستند ملزومات مختلف مقابله با شیوع کرونا و دستگاه‌های مورد نیاز این حوزه را تولید و یا بومی سازی کنند.
مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم همچنین گریزی به انتخابات ریاست جمهوری در آینده زد و گفت: با دادن امید واقعی به مردم، آینده‌ای روشن را برای کشور ترسیم کنیم و در فضای انتخاباتی پیش رو از تخریب یا چشم پوشی از اقدامات خوب بپرهیزیم.
وی درباره جشنواره روابط عمومی‌های مناطق کشور هم گفت: با نگاه تحول آفرینی در بخش روابط عمومی و توسعه علوم ارتباطات در دنیای امروز، بعد از یک دهه تأخیر جشنواره روابط عمومی‌ها برگزار شد و آثار خوبی از منطقه ۶ کشور به دبیرخانه رسید که می‌تواند برکات خوبی برای همه دانشگاه‌های وزارت علوم داشته باشد.
دکتر دکتر عبداللهی نژاد در پایان گفت: شناخت نقاط قوت و ضعف و به اشتراک گذاشتن همه تجربیات از اهداف اصلی این جشنواره بود که به جرأت می‌توان گفت که جشنواره منطقه ۶ از جشنواره‌های سراسری کمتر نیست.
رئیس دانشگاه هنر اصفهان در این نشست با معرفی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های این دانشگاه در ارتقای سطح علمی و هنری کشور گفت: این دانشگاه همواره ارائه کننده نظریات کاربردی برای قالب‌های هنری بوده است و تلاش خود را برای تجاری سازی آثار هنری تولید شده در دانشگاه به کار گرفته است.
دکتر رضا نصر اصفهانی با اشاره به نقش روابط عمومی‌ها در معرفی دانشگاه و دستاوردهای تولید شده در دانشگاه گفت: روابط عمومی دانشگاه‌ها می‌توانند با استفاده از دانش روز و فضاهای ایجاد شده برای اطلاع رسانی در جامعه، دانشگاه‌های خود را به عنوان پایگاه‌های علم و فناوری و بستر توسعه علمی کشور معرفی کنند.
در پایان این نشست مجازی که از طریق ویدئو کنفرانس، دانشگاه‌ها، مراکز علمی تحقیقاتی و پارک‌های علمی و فناوری منطقه ۶ در آن شرکت داشتند برترین‌های جشنواره معرفی شدند.
همچنین محمد جباری مدیر روابط عمومی دانشگاه هنر اصفهان با اکثریت آرای حاضران به‌عنوان دبیر روابط عمومی‌های منطقه ۶ کشور انتخاب شد.
ل. م ۵۴/ ع. ع ۵۷