در سال جهش تولید صورت پذیرفت؛

رونمایی از ۱۱ محصول فناورانه محققان پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی

۲۶ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۶ کد : ۵۶۹۹۳ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۹۴۱
دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در سفر یک روز خود به تبریز از ۱۱ محصول فناورانه شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی رونمایی کرد.
رونمایی از ۱۱ محصول فناورانه محققان پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، در این مراسم که با حضور دکتر پور محمدی استاندار آذربایجان شرقی و جمعی از مدیران دستگاه‌های استانی و روسای دانشگاه‌ها در محل مجتمع عصر انقلاب پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی برگزار شد، از محصولات دانش‌بنیان فناوران این پارک در حوزه‌های گوناگون و متنوع، که بخشی از نیازهای صنعتی استان را تامین خواهند کرد، رونمایی گردید.
سیستم آسانسورهای مکانیزه نوین، محصول شرکت مهندسی سایتال ایش، دستگاه تراش وسنگ زنی فلایویل خودرو و تراش دیسک ترمز درجا، محصول شرکت امین صنعت اورین، فلزیاب صنعتی، محصول شرکت نوین حسگر سهند تبریز، اپلیکیشن سکه سبز، محصول شرکت نارون آراز ایپک، دی اکسید تیتانیوم از کنسانتره ایلمنیت به روش لیچینگ احیایی مستقیم، محصول شرکت رایمند پیشرو نگار تبریز، نازل الکتراستاتیک پاشش محلول های ضدعفونی، محصول شرکت فناوری های پیشرفته حامد، پلتفرم واقعیت افزوده Tag Unify محصول گروه تکنولوژی هوریزون، مجموعه سامانه های داده مکانی پویش جهت تولید (پاججت) ، محصول شرکت سترگ اندیشه ایرانیان، تلسکوپ آپو محصول شرکت ستاره دنباله دار و دستگاه الکتروفورز افقی و کیت استخراج DNA با نانوذرات مغناطیسی و کیت تشخیص جهش های سوماتیکی ژن K-Ras با روش Real-time PCR محصول شرکت زینو آراز ویرا زیست عناوین محصولات فناورانه رونمایی شده در این مراسم بودند.
همچنین دکتر ستاری و هیات همراه در ادامه این مراسم از نمایشگاه محصولات شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی نیز بازدید کرد.

افتتاح نخستین خط تولید انبوه تیوپ‌های لیزر سیلد گاز کربنیک خاورمیانه در تبریز

نخستین خط تولید انبوه تیوپ های لیزر سیلد گاز کربنیک خاورمیانه نیز با حضور دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در شهرک صنعتی فناوری‌های پیشرفته تبریز افتتاح شد.
دانش فنی تولید تیوپ‌های لیزر سیلد گاز کربنیک توسط شرکت دانش بنیان صنایع نوین اندیش سهند آرام تبریز، مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی تولید شده است و با افتتاح این کارخانه ایران به جمع پنج کشور تولید کننده تیوپ‌های لیزر گاز کربنیک دنیا پیوست. در فاز نخست آن تعداد ۵ هزار تیوپ لیزری در سال تولید می شود.
تیوپ های لیزری در دستگاه های برش و حکاکی صنایع مختلف و همچنین در ساخت تجهیزات بیمارستانی و لایه برداری در حوزه پزشکی کاربرد های وسیعی دارند. با استفاده از این تیوپ ها امکان برش و لایه برداری روی فلز، چوب، چرم و سایر مواد با دقت و قدرت بسیار بالا امکان پذیر است.
این کارخانه به وسعت ۶ هزار متر مربع به عنوان نخستین کارخانه تولید تیوب لیزر گازکربنیک در خاورمیانه به شمار می رود و ظرفیت تولید روزانه آن در فاز نخست پنج هزار تیوپ لیزری در سال می باشد
در مراسم افتتاح این کارخانه دکتر پور محمدی استاندار آذربایجان شرقی، دکتر واعظی رئیس پارک علم و فناوری و جمعی از مدیران اجرایی استان همچنین روسای دانشگاه‌های منطقه حضور داشتند.
ل.م ۵۴


( ۳ )