در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا در دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان انجام شد؛

طراحی و ساخت دستگاه ضدعفونی کننده غیرتماسی

۲۶ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۳ کد : ۵۶۹۸۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۹۴
دستگاه ضدعفونی کننده غیرتماسی در مرکز کار آفرینی و با همکاری مرکز جوار دانشگاهی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان و به سرپرستی دکتر رضوان داستانیان طراحی و ساخته شد.
طراحی و ساخت دستگاه ضدعفونی کننده غیرتماسی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان، دکتر داستانیان با اعلام این خبر گفت: یکی از مشکلاتی که امروزه جامعه جهانی را درگیر خود کرده است شیوع ویروس کرونا می باشد. این ویروس بدلیل ماندگاری به مدت زیاد روی سطوح، قابلیت انتشار گسترده ای دارد و افراد باید بطور مداوم دست های خود را ضدعفونی کنند. از عیب های اصلی تجهیزات ضدعفونی دست موجود در بازار می توان به تماس دست افراد با اهرم فشار افشانه ها اشاره کرد و با توجه به نیاز کشور به دستگاه ضدعفونی کننده اتوماتیک به عنوان تجهیزی که می‌تواند در کاهش آلودگی محیطی مؤثر باشد، ساخت این دستگاه در اولویت قرار گرفت.

وی افزود: دستگاه الکترونیکی غیرتماسی ضدعفونی ساخته شده در این مرکز به وسیله سنسور های تعبیه شده در آن حضور دست را تشخیص داده و سیستم پمپاژ مایع را فعال می‌کند و مقدار مشخصی مایع ضدعفونی را بر روی دست اسپری می‌کند که در این حالت دست افراد هیچگونه تماسی با دستگاه ندارد.

عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان افزود: دستگاه ساخته شده با کمترین هزینه نسبت به نمونه‌های مشابه داخلی و خارجی ساخته شده است و با توجه به لزوم رعایت نکات بهداشتی در استفاده از مواد ضدعفونی کننده، می‌تواند با قیمت مناسب، نیاز بخش‌های مختلف کشور را با کمترین هزینه بر آورده و برای استفاده در بخش‌های مختلف کشور اعم از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، ادارات، مدارس و دانشگاه‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.

دکترداستانیان از دیگر مزایای و قابلیت های این دستگاه را تغذیه به وسیله باطری و آداپتور، قابلیت استفاده بصورت رومیزی و دیواری، تنظیم مقدار زمان تایمر موتور جهت افشانه کردن مایع، تنظیم دستگاه جهت کارکرد بصورت پیوسته و یا تایمر دار با سنسور و مخزن دو لیتری آن برشمرد.

مرکز کار آفرینی از زیرمجموعه های دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان است که از سال ۱۳۹۵ پذیرای جوانان خلاق و نوآور منطقه جنوب شرق استان خوزستان است.

گفتنی است در صورت تمایل جهت سفارش دستگاه می توانید با شماره تلفن ۰۶۱۵۲۷۳۲۸۸۲ یا ۰۹۳۵۶۴۵۶۱۱۲ تماس بگیرند.

ل.س ۴۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: صنعتی خاتم الانبیای بهبهان


( ۱ )