ردیاب پیشنهادی دانشجوی دانشگاه یزد در یک چالش بین‌المللی سوم شد

۲۶ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۰ کد : ۵۶۹۸۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۲۰
ردیاب پیشنهادی سید مجتبی مروستی‌زاده دانشجوی دکتری رشته مخابرات دانشگاه یزد با نام ال. تی. کامِت (LTCOMET) توانست در رقابت با ردیاب‌هایی از کشورهای چین، آمریکا، کانادا، آلمان و کره جنوبی، مقام سوم را در چالش بین المللی ویس درون (VisDrone) به خود اختصاص دهد.
ردیاب پیشنهادی دانشجوی دانشگاه یزد در یک چالش بین‌المللی سوم شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه یزد، این ردیاب که کار طراحی و اجرای آن با راهنمایی دکترحسین قانعی یخدان و مشاوره دکترشهره کسائی و با همکاری پروفسور لی چنگ و جواد خاقانی از دانشگاه آلبرتای کانادا انجام شده است، توانست با کسب امتیاز ۰.۸۸۹ در دقت و امتیاز ۰.۷۱۱ در موفقیت، پس از ردیاب‌های LTNMI با امتیازهای ۰.۹۲۳ در دقت و ۰.۷۶۵ در موفقیت، و SMILEv2 با امتیازهای ۰.۹۰۶ در دقت و ۰.۷۳۴ در موفقیت، رتبه سوم را به‌دست آورد.

در سال‌های اخیر، درک خودکار داده‌های بصری جمع‌آوری شده از هواپیماهای بدون سرنشین یا پهپادها با استفاده از روش‌های بینایی کامپیوتر بسیار مورد توجه محققان قرار گرفته است. چالش بین‌المللی ویس درون VisDrone (http://uavisionvisdrone.com/#/index/home) با هدف تحقیقات و توسعه در تحلیل ویدئو روی پلتفرم‌های ربات‌های پرنده، امسال بصورت کارگاه کنفرانس ای. سی. سی. وی ۲۰۲۰ (ECCV2020) و ب ه صورت مشترک با کارگاه یو. ای. ویژن (UAVision) برگزار شد. این سومین دوره از این چالش بین‌المللی پس از چالش های برگزار شده در ECCV 2018و ICCV 2019 است. مجموعه داده های این چالش توسط دوربین های مختلف نصب شده روی هواپیماهای بدون سرنشین، شامل طیف وسیعی از شهرها، محیط ها، اشیا و تراکم ها است که توسط تیم AISKYEYE در آزمایشگاه یادگیری ماشین و داده‌کاوی دانشگاه تیانجین چین جمع آوری شده است.

ل.س ۴۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: یزد