با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛

نخستین جلسه شورای راهبری و سیاستگذاری ارتباط با جامعه و صنعت برگزار شد

۲۵ شهریور ۱۳۹۹ | ۲۰:۳۷ کد : ۵۶۹۷۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۳۱
نخستین جلسه شورای راهبری و سیاستگذاری ارتباط با جامعه و صنعت، با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری و اعضای حقوقی و حقیقی این شورا در سالن شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار شد.
نخستین جلسه شورای راهبری و سیاستگذاری ارتباط با جامعه و صنعت برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در این جلسه، با اشاره به لزوم گسترش روابط و تاثیرگذاری دانشگاه‌ها و مراکز علمی در حل مسائل و مشکلات جامعه و صنعت، بر لزوم هماهنگی و هم‌افزایی همه ظرفیت‌های موجود در کشور در اجرای ۴۴ اقدام طرح تحول همکاری‌های تأکید کرد.
در ادامه اعضای شورا نیز تجارب و الگوهای مختلفی را مطرح و موضوع و اهمیت آن را مورد تاکید قرار دادند و اهمیت پرداختن به تمامی اجزای اکوسیستم دانشگاه و صنعت مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد تقسیم کار کاملی برای همکاری و هماهنگی بین همه اجزا به این اکوسیستم تهیه گردد.
همچنین بر اساس تاکید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مقرر شد جلسات این شورا به صورت منظم و منسجم در راستای رسیدن به اهداف طرح تحول همکاری‌های دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها و جامعه و صنعت تشکیل گردد و اقدامات لازم برای پیشبرد اهداف به صورت جدی پیگیری شود.
گفتنی است شورای راهبری و سیاستگذاری ارتباط با جامعه و صنعت بر اساس طرح تحول در همکاری‌های دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی و فناوری با جامعه و صنعت و با هدف اتخاذ سیاست‌های لازم برای توسعه روابط دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها و مراکز علمی با جامعه و صنعت شکل گرفته و مهم‌ترین هدف آن بهبود و گسترش همکاری‌های دانشگاه و پژوهشگاه با جامعه و صنعت می‌باشد.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۴ )