برگزاری جشنواره ملی کتاب و کتاب خوانی رضوی در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

۲۶ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۹ کد : ۵۶۹۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۹۴
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان از برگزاری جشنواره ملی کتاب و کتابخوانی رضوی دراین دانشگاه خبر داد و گفت: امسال برای اولین بار برگزاری جشنواره ملی رضوی در رشته های مختلف به دانشگاه ...
برگزاری جشنواره ملی کتاب و کتاب خوانی رضوی در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان از برگزاری جشنواره ملی کتاب و کتابخوانی رضوی دراین دانشگاه خبر داد و گفت: امسال برای اولین بار برگزاری جشنواره ملی رضوی در رشته های مختلف به دانشگاه های کشور واگذارشده و از سوی وزارت علوم وآستان قدس رضوی،  این دانشگاه به عنوان میزبان و مسئول برگزاری بخش کتابخوانی این جشنواره انتخاب شده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر رقیه صادقی نیری هدف از برگزاری جشنواره ملی کتاب و کتابخوانی رضوی را آشنایی بیشتر با سیره زندگانی امام رضا(ع) ونیز ترویج هر چه بیشتر فرهنگ کتاب و کتابخوانی در میان جامعه دانشجویی کشورعنوان داشته وافزود: دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری کلیه دانشگاه های  کشور می توانند در این جشنواره شرکت کنند.
دبیر جشنواره ملی کتاب و کتاب خوانی رضوی اظهار داشت: این جشنواره در دوبخش کتاب خوانی وتلخیص کتاب در اردیبهشت ماه 1394به میزبانی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار خواهد شد.
وی افزود: کتاب مربوط به بخش کتابخوانی"حکمت های رضوی" و برای بخش تلخیص کتاب نیز سه کتاب ازمجموعه کتاب های مرتبط با زندگی حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع ) انتخاب شده است.
دکترصادقی نیری تصریح کرد: علاوه بر جوایز نقدی برای برندگان و برترین های جشنواره یک سفر زیارتی مشهد مقدس نیز در نظر گرفته شده است.
وی همچنین از برگزاری این جشنواره به شیوه مجازی خبر داد و افزود: وب سایت این جشنواره طراحی و راه اندازی شده وعلاقه مندان می توانند اطلاعات لازم را جهت ثبت نام و شرکت در جشنواره از آدرس:katab-razavi.azaruniv.ac.irپیگیری کنند.