از سوی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران اعلام شد؛

شمار مدارک علمی پایگاه گنج از یک میلیون و ۲۵۰ هزار گذر کرد

۲۵ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۲ کد : ۵۶۹۶۵ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۵۵۰
پیشینه بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار مدرک علمی در پایگاه اطلاعات علمی ایران (گنج) در دسترس کاربران قرار دارد.
شمار مدارک علمی پایگاه گنج از یک میلیون و ۲۵۰ هزار گذر کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، تا پایان سال گذشته، پیشینه بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار مدرک علمی در پایگاه اطلاعات علمی ایران قرار گرفت و بر پایه گزارش عملکرد ۱۳۹۸ ایرانداک، بیش از ۵۸۷ هزار پایان‌نامه و رساله دانش‌آموختگان درون کشور، بیش از ۱۶ هزار پایان‌نامه و رساله دانش‌آموختگان ایرانی بیرون از کشور، و نزدیک به ۲۵۰ هزار پیشنهاده در پایگاه گنج قرار گرفته است.
همچنین در سال ۱۳۹۸، روزانه ۱۶۶ پارسا، ۱۱۶ پیشنهاده و دو پارسای خارج از کشور با همکاری ۴۵۲ موسسه آموزش‌عالی در سامانه ملی ثبت پایان‌نامه، رساله، و پیشنهاده بارگزاری شده است.
بر اساس این گزارش، هشت کتاب، ۶۰ مقاله نشریه، نه مقاله در همایش ملی، و نه مقاله در همایش جهانی در سال گذشته منتشر شده و نه طرح پژوهشی تقاضامحور و ۱۷ طرح پژوهشی سازمانی پایان یافته است. در سال گذشته، ۱۲۵ دوره آموزشی برای ۱.۲۰۷ نفر دانش‌پذیر در ایرانداک برگزار شده است.
گفتنی است گزارش عملکرد سال ۱۳۹۸ پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران به پنج ماموریت بنیادین ایرانداک؛ پژوهش، مدیریت اطلاعات علم و فناوری، آموزش، همکاری و هماهنگی، و پشتیبانی از سیاست‌گذاری علم و فناوری پرداخته که متن کامل و داده‌نمای این گزارش در نشانی irandoc.ac.ir/about/report در دسترس همگان است.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴


( ۱ )