در سال جهش تولید اعلام شد؛

فروش بیش از ۹۰ میلیارد ریالی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان

۲۵ شهریور ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۸ کد : ۵۶۹۵۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۴۰
دکترعلی حقیقی اصل رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفت: یک سوم شرکت‌های دانش‌بنیان استان در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان مستقر هستند که در سال گذشته بیش از ۹۰ میلیارد ریال فروش محصول داشتند .
فروش بیش از ۹۰ میلیارد ریالی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سمنان، دکترحقیقی اصل با اعلام این خبر گفت: در مجموع ۳۰ شرکت دانش‌بنیان در استان فعال هستند که از این تعداد ۱۰ شرکت در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان فعالیت می‌کنند که عمدتاً نیز محصولات بسیار ارزشمندی را تولید و روانه بازار کرده‌اند.
وی افزود: شرکت‌های فناور پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در سال گذشته، ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان فروش محصول داشته‌اند.
دکتر حقیقی اصل با بیان اینکه یکی از رسالت‌های ایجاد پارک‌ها ایجاد اشتغال در کنار پرورش ایده‌ها است، گفت: اشتغال صورت گرفته توسط شرکت‌های فناور درسال ۱۳۹۸، ۴۷۵ نفر به صورت پاره وقت و تمام وقت بوده است.
وی از کمک به واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در نمایشگاه‌ها و بازارهای داخلی و خارجی خبر داد و افزود: در همین راستا بخشی از هزینه‌های حضور این واحدها در نمایشگاه‌های معتبر داخلی و خارجی پرداخت می‌شود تا زمینه بهتری برای عرضه تولیدات این واحدها فراهم شود.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان به اقدام پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در راستای حمایت از شرکت‌های فناور این پارک دانشگاهی اشاره کرد و گفت: اختصاص تسهیلات ویژه اعتباری از منابع پارک علم و فناوری برای هر شرکت فعال در زمینه مقابله با کرونا، تخفیف ۵۰ درصدی در اجاره دفاتر شرکت‌ها برای ماه‌های اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹، تعویق ۲ ماهه بازپرداخت تسهیلات حمایتی شرکت‌های آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا، برگزاری ۲۰ برنامه آموزشی مرتبط با نیاز فناوران؛ و معرفی ۷ شرکت فناور آسیب دیده از بیماری کرونا به معاونت علمی و فناوری برای اخذ تسهیلات کرونا از جمله این اقدامات است.
ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴

کلید واژه ها: سمنان