توسط پژوهشگران دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل؛

ساخت پهباد سمپاش مبتنی بر پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز دنیا

۲۴ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۰:۵۸ کد : ۵۶۹۳۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۲۸
پژوهشگران دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل موفق به ساخت پهباد سمپاش مبتنی بر پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز دنیا شدند.
ساخت پهباد سمپاش مبتنی بر پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز دنیا

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، پژوهشگران یکی از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد فناوری دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل موفق به ساخت پهبادی شدند که قابلیت حمل ۱۰ لیتر محلول فشرده برای مقیاس متوسط را داراست و می تواند عملیات سمپاشی به میزان ۱۰ هزار مترمربع را در ۱۰ دقیقه انجام دهد.
قابلیت پاشش یکنواخت محلول در سطح، قابلیت پرواز در ارتفاع مختلف به منظور پوشش تمامی نقاط مورد نظر، کنترل ارتقاع هوشمند توسط ماهواره، ضد آب و قابل شستشو پس از استفاده، سمپاشی به صورت هوشمند و انجام یکنواخت عمل سمپاشی و اسپری از ویژگی های این پهباد است.
این پهپاد همچنین دارای دو عدد باتری و شارژر لیتیوم پلیمر ۱۰ آمپر، سیستم قطع و وصل سم پاشی در حین انجام عملیات، دارای دوربین و گیرنده تصویر، دارای پروژکتور جهت انجام عملیات در شب و بهره گیری از طراحی تاشو می باشد.
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان با نام تجاری چاربیدار از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد فناوری دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، در راستای ایجاد یک جریان پویای علمی- صنعتی با بهره‏‌گیری از دانش فنی و نیروی انسانی متخصص و متعهد توانسته‏ است ‏ارائه‌کننده ایده‏هایی نوین و راهکارهای جدید در صنعت الکترونیک، نرم‌افزار، هوشمندسازی و فناوری اطلاعات و ارتباطات باشد.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴


( ۵ )