در آستانه هفته دفاع مقدس صورت گرفت؛

برگزاری کنگره ملی گرامیداشت ۱۱۰۳ شهید والا مقام منطقه تربت حیدریه در دانشگاه تربت حیدریه

۲۴ شهریور ۱۳۹۹ | ۰۹:۵۸ کد : ۵۶۹۳۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۳۲
کنگره ملی گرامیداشت ۱۱۰۳ شهید والا مقام منطقه تربت حیدریه و مراسم شب شعر و گفت گو با حضور روایتگران و جانبازان و شاعران دفاع مقدس در هفته نقش شاعران، مداحان و حماسه سرایان در دفاع مقدس به میزبانی دانشگاه تربت حیدریه برگزار شد.
برگزاری کنگره ملی گرامیداشت ۱۱۰۳ شهید والا مقام منطقه تربت حیدریه در دانشگاه تربت حیدریه
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تربت حیدریه، با تدابیری که در ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در دانشگاه تربت حیدریه اندیشیده شده است، برنامه های گرامیداشت دفاع مقدس به جای یک هفته در ۴۰ هفته برنامه ریزی شده و از ابتدای سال و به فراخور مناسبت و نامگذاری هفته، در حال اجرا هستند.
این برنامه با حضور سردار باقرزاده از فرماندهان و جانبازان دفاع مقدس و حاج عباس نجاتی جانباز ۷۰ درصد و راوی دفاع مقدس، سرهنگ ناصری موحد فرمانده سپاه ناحیه تربت حیدریه، دکتر فتحی ریاست دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر صافدل سرپرست دفتر نهاد مقام معظم رهبری برگزار گردید.
سردار باقرزاده با اشاره به یاد و خاطره شهدای والا مقام جنگ تحمیلی گفت: ما مصلح هستیم به الله اکبر و بچه های جنگ در آن زمان الله اکبر را درک می کردند.
حاج عباس نجاتی راوی جنگ تحمیلی نیز گفت: در قدیم الایام در هر جای دنیا که جنگ شروع می شود یک رجز خوانی جهت تقویت نیروها وجود دارد. یکی از پایه های اساسی جنگ دفاع باهنر و شعر است و در تقویت روحیه نیروها اثرگذار است.
در بخشی از این کنگره ملی دکتر فتحی رئیس دانشگاه تربت حیدریه و سرهنگ ناصری موحد فرمانده سپاه ناحیه تربت حیدریه و حجت الاسلام والمسلمین دکتر صافدل سرپرست دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه با اهدای هدیه ای از حضور سردار باقرزاده و حاج عباس نجاتی در برنامه شب شعر و گفت گو تجلیل کردند.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴

 


( ۱ )