توسط پژوهشگران دانشگاه حکیم سبزواری صورت می‌گیرد؛

اجرای طرح جامع گردشگری الکترونیک سبزوار و شهرهای مجاور در دوران پساکرونا

۲۴ شهریور ۱۳۹۹ | ۰۸:۱۴ کد : ۵۶۹۲۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۴۲
طرح جامع گردشگری الکترونیک سبزوار و شهرهای مجاور براساس پارامترهای شهر الکترونیک با رویکرد ارتقای صنعت گردشگری داخلی و بین المللی در دوران پسا کرونا توسط پژوهشگران دانشگاه حکیم سبزواری اجرا می شود.
اجرای طرح جامع گردشگری الکترونیک سبزوار و شهرهای مجاور در دوران پساکرونا

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه حکیم سبزواری، مهندس زهره فصیح فر عضو هیئت علمی دانشگاه حکیم سبزواری و مجری این طرح دراین خصوص گفت: طرح گردشگری الکترونیک شهر سبزوار به عنوان بزرگترین مرجع دو زبانه فارسی / انگلیسی گردشگری سبزوار فرصتی ویژه برای ارتقای صنعت گردشگری داخلی و بین المللی و رونق کسب و کارهای حوزه ی گردشگری و صنایع دستی خواهد بود.
وی افزود: معرفی جاذبه های گردشگری در حوزه ها ی تاریخی، فرهنگی، گردشگری، هنری، آیین های سنتی و ادبیات، صنایع دستی، اکوتوریسم با ارائه ی نقشه جامع آنلاین، رزرو آنلاین اقامتگاه در شهرهای سبزوار، خوشاب، داورزن، ششتمد، روداب، جوین و جغتای، ارائه اطلاعات جامع به گردشگران بویژه گردشگران خارجی و فروش محصولات صنایع دستی بصورت آنلاین و مجازی بر بستر اینترنت و سامانه های تحت وب در سراسر دنیا پیش بینی شده است.
عضو هیات علمی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به گسترش جهانی ویروس کرونا و اثرات اقتصادی آنبر صنعت گردشگری در سرایر جهان، اظهار داشت: اجرای این طرح سبب حضور و ماندگاری گردشگر داخلی و بین المللی در شرایط پساکرونا در شهرستان و شهرهای مجاور و موجب رونق اقتصادی و تولید ثروت خواهد بود.
مهندس فصیح فر با اشاره به اینکه سبزوار از دیرباز به واسطه ظهور اندیشمندان و دانشمندان و صاحبان علم و صنعت و تجارت مورد توجه خاص و عام بوده است، اظهار داشت: قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم، گذرگاه زائران و تجار و مرکز ورودی و خروجی شهرهای خراسان بزرگ، وجود کاروانسراهایی در مسیر جاده ابریشم، ابنیه های تاریخی به ویژه تنها خانه سالم دوره ایلخانی (منزل عظیمیان)، مدرسه فخریه با ۱۱۰۰ سال قدمت، بومگردی ها، اکوتوریسم و جاذبه های متعدد و متنوع، دارای پتانسیل زیادی است.
وی خاطرنشان کرد: این طرح با همکاری کارگروه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی دفتر ارتباطات دکتر محبی نماینده سبزوار، مدیر فنی طرح مهندس رخصتی و دو تیم دانشجویی برنامه نویسی و گرافیک و HCI در حال انجام است.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: دانشگاه حکیم سبزواری