برگزاری جشن ویژه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با حضور دانشگاهیان اردکان

۲۶ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۱:۵۴ کد : ۵۶۸۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۰۸
به همت کمیته دانشجویی بزرگداشت دهه فجر مراکز آموزش عالی اردکان، جشن ویژه ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور دانشگاهیان اردکان در سالن آمفی تئاتر دانشکده فنی و حرفه ای شهید بهشتی اردکان برگزار شد....
برگزاری جشن ویژه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با حضور دانشگاهیان اردکان
به همت کمیته دانشجویی بزرگداشت دهه فجر مراکز آموزش عالی اردکان، جشن ویژه ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور دانشگاهیان اردکان در سالن آمفی تئاتر دانشکده فنی و حرفه ای شهید بهشتی اردکان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر حسین غفوری چرخابی مسئول کمیته دانشجویی ستاد دهه فجر اردکان در سخنانی با تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، به بیان ویژگی های انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: آنچه که انقلاب اسلامی ایران را از سایر انقلاب ها متمایز می کند، اسلامی بودن، مردمی بودن و اعتماد و اعتقاد به اصل مترقی ولایت فقیه است که هم در شکل گیری و هم در استمرارش شاهد آن بوده ایم.
وی با اشاره به نقش امام راحل(ره) در انقلاب اسلامی افزود: حضرت امام خمینی(ره) هم علت ایجاد و هم علت ابقای جمهوری اسلامی بودند که یک توازن را بین سنت و مدرنیته برقرار کردند و امروز نیز همان راه با رهنمودهای حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله) تداوم می یابد.
رئیس دانشگاه اردکان به پیشرفت های عظیم کشورمان به ویژه در عرصه های فناوری اشاره کرد و یادآور شد: رسالت پیشرفت بر دوش دانشگاهیان نهاده شده و بایستی آنرا تحقق ببخشیم.
دکتر غفوری چرخابی همچنین نسبت به مقام شامخ شهدای انقلاب و شهدای دوران دفاع مقدس ادای احترام کرد و یاد و خاطره عالمان دیارمان حضرت آیت الله خاتمی(ره) و مرحوم اخوان بهجتی(ره) که در شکل گیری انقلاب نقش و سهم بسزایی داشته اند، را نیز گرامی داشت.
این استاد دانشگاه همچنین با اشاره به اینکه اردکان جایگاه علم و علم پروری است از بزرگان و دانشمندان این شهر که در اقصا نقاط ایران و جهان مشغول خدمت می باشند به نیکی یاد کرد و به ذکر برخی از خدمات آنها پرداخت.
دکتر محمود فرزان در پایان سخنانش یک جلد کلام الله مجید را به نمایندگی از دانشگاهیان اردکان به دکتر غفوری چرخابی رئیس دانشگاه اردکان هدیه کرد.
گفتنی است در این مراسم جمعی از رؤسای مراکز آموزش عالی اردکان از مقام علمی دکتر محمود فرزان پزشک پیشکسوت اردکانی تجلیل کردند. برپائی نمایشگاهی از عکس های انقلاب در اردکان، چاپ برشور روزشمار انقلاب اسلامی و اجرای گروه موسیقی از جمله دیگر برنامه های جانبی این مراسم بود.