دکتر غفاری در شورای سیاستگذاری سومین کنگره ملی شهدای دانشجو مطرح کرد:

ضرورت پرداختن به فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه ها

۲۰ شهریور ۱۳۹۹ | ۰۸:۰۴ کد : ۵۶۸۷۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۸۸۸
دکتر غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دومین جلسه شورای سیاستگذاری سومین کنگره ملی شهدای دانشجو که با حضور معاونین و مدیران دانشگاه های ستادی، وزارت بهداشت، بسیج دانشجویی، نهاد رهبری و دانشگاه آزاد برگزار شد ضمن تسلیت ایام سوگواری ابا عبد الله الحسین و گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس بر بزرگداشت نام و یاد شهدای دانشجو تاکید کرد.
ضرورت پرداختن به فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه ها

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غفاری در این جلسه گفت: تعظیم شهدایی که با فدا کردن جانشان امنیت و آرامش را به ما هدیه کردند کاری بسیار ارزشمند می باشد.

وی افزود: توجه به امر فرهنگ ساز و مهم ایثار و شهادت نیاز همیشگی ماست و می تواند در دانشگاه ها تأثیرگذار و راهگشا باشد.
دکتر غفاری با اشاره به اهمیت برگزاری کنگره ملی شهدای دانشجو و نقش آن در فضای فرهنگی دانشگاه ها گفت: شهدا به این برنامه ها نیاز ندارند و در حقیقت ما هستیم که برای غنا بخشی به فرهنگ خودمان باید از نام و یاد شهدا بهره ببریم.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان دو دوره قبلی کنگره ملی شهدای دانشجو افزود: این کنگره ظرفیت همراهی و همگرایی همه دستگاه های دانشگاهی ر ا دارد.
رئیس شورای سیاستگذاری سومین کنگره ملی شهدای دانشجو با مهم برشمردن بخش مناسکی و آئینی در کنگره، بر تبیین اندیشه های شهدا تاکید کرد و تمرکز بیشتر بر تولید محتوای فاخر و متناسب با شان و منزلت شهدای دانشجو را خواستار شد.
دکتر غفاری در پایان با اشاره به شرایط خاص کشور در مواجهه با بیماری فراگیر افزود: هیچکدام از برنامه های فرهنگی تعطیل نشده بلکه نحوه اجرا در برخی موارد تغییر کرده است.


( ۲ )