در راستای گسترش همکاری های علمی بین المللی صورت گرفت؛

اجرای موفقیت آمیز نخستین طرح پژوهشی بین المللی دانشگاه سمنان و دانشگاه اتریش

۱۹ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۴:۴۴ کد : ۵۶۸۶۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۲
رئیس دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان از پایان اجرای نخستین طرح پژوهشی بین المللی این دانشکده و دانشگاه مونتان لئوین اتریش خبر داد .
اجرای موفقیت آمیز نخستین طرح پژوهشی بین المللی دانشگاه سمنان و دانشگاه اتریش

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سمنان، دکترمحمد صادق ولی پور با اعلام این خبر گفت: نتایج اجرای این طرح پژوهشی با عنوان " Evaluation of Low-cycle Fatigue Properties in Piston Aluminum Alloys Reinforced by Nano-particles (ارزیابی خواص خستگی کم چرخه آلیاژهای آلومینیوم پیستون، تقویت شده با ذرات نانود) در مجلات معتبر علمی نیز منتشر شد.

وی افزود: این طرح پژوهشی توسط دکترمحمد آزادی عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان به عنوان مجری اول با همکاری دکتر فلورین گرون و دکتر گرهارد وینتر از دانشگاه مونتان لئوبن اتریش به عنوان مجری دوم طرح در قالب برنامه Impulse Iran-Austria انجام و به پایان رسید.

دکترولی پور با بیان اینکه با توجه به ظرفیت دانشگاه کمک به رفع چالش های علمی و صنعتی در سطح منطقه ای، ملی و بین المللی از رویکردهای این دانشکده است، اظهارداشت: دانشکده مهندسی مکانیک با داشتن حدود هزار دانشجو و ۲۴ عضو هیات علمی شناخته شده در سطح ملی و بین المللی، آماده انجام طرح های پژوهشی تقاضا محور است.

رئیس دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان با اشاره به اینکه این دانشکده در رتبه بندی های موضوعی شانگهای درسال های ۲۰۲۰ و ۲۰۱۹ با کسب رتبه ۲۰۱-۳۰۰ در رده دانشکده های مطرح جهان قرار دارد، خاطر نشان کرد: دو مجله بین المللی و قرار گیری یکی از اعضای هیات علمی این دانشکده در جمع دانشمندان یک درصد برتر جهان، از دیگر فعالیت های علمی این دانشکده در عرصه بین المللی است.

ل.س ۴۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: سمنان