برگزاری جشن میلاد حضرت زهرا(س) دردانشگاه گلستان

۲۳ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۶:۲۸ کد : ۵۶۸۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۱۲
به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن و سالروز ولادت امام خمینی(ره) مراسم جشنی برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم رئیس دانشگاه گلستان، مسئول نهادنمایندگی مقام معظم ره...
به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن و سالروز ولادت امام خمینی(ره) مراسم جشنی برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم رئیس دانشگاه گلستان، مسئول نهادنمایندگی مقام معظم رهبری، اعضای هیئت رئیسه، رؤسای دانشکده ها و جمعی ازمدیران حضورداشتند.
درابتدای این جشن مهندس فاطمه باقری مشاور رئیس دانشگاه گلستان درامور بانوان ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین، این روز را به اساتید و همکاران دانشگاهی تبریک گفته و گزارشی از عملکرد بانوان دانشگاه درسالی که گذشت ارائه داد.
درادامه دکترمهناز اقدسی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان به مقام و منزلت زن در قرآن اشاره کرده و گفت: درهیچ دین و کتاب آسمانی به اندازه اسلام و قرآن به نقش برابر زنان و مردان اشاره نشده است بطوری که سومین سوره بلند این کتاب آسمانی به نام زنان نامگذاری شده است.
دکتراقدسی دربخش دیگری از سخنان خود گفت: تا زمانی که زنان ارزش خود را نشناسند و به جایگاه واقعی خود آگاه نباشند، چیزی جز انحطاط درجامعه نخواهیم داشت.
درادامه این مراسم رجب زاده مدرس حوزه علمیه الزهرا)س) گرگان و مدرس دانشگاه های استان گلستان به سایر ابعاد وجودی حضرت فاطمه(س) اشاره کرد و گفت: تاکنون درکمتر جایی، از علم این بانوی بزرگ سخن گفته شده ، بطوری که "مصحف حضرت فاطمه(س)" از علوم قبل، حال، آتی و علوم مختلف در آن نگارش و ثبت شده است.
این مدرس حوزه علمیه درادامه سخنان خود گفت: از علم آن حضرت می توان به این نکته اشاره کرد که یکی از شاگردان آن حضرت فضه بودند که 20 سال آخر عمرشان، به سوالات مطرح شده در جامعه فقط با استفاده از آیات قرآن، پاسخ می دادند.
وی همچنین به دیگر القاب و خصوصیات بارز این بانوی با فضلیت و با عظمت از جمله ام ابیها، همسر ولایت، مادر امامت و حلم ایشان اشاره و سخنانی ایراد کرد.