رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس خبر داد:

ایجادهزار و ۱۷۰ شغل دانشی و مولد در قالب بیش از ۱۲۵ واحد فناور

۱۹ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۶ کد : ۵۶۸۴۹ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۶۴۳
حبیب رستمی رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر گفت: شرکت‌های دانش بنیان استان بوشهرتا کنون هزار و ۱۷۰ شغل دانشی و مولد در قالب بیش از ۱۲۵ واحد فناور ایجاد کرده‌اند که مهمترین رهاورد پارک علم و فناوری در این استان است.
ایجادهزار و ۱۷۰ شغل دانشی و مولد در قالب بیش از ۱۲۵ واحد فناور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری خلیج فارس، رستمی با بیان اینکه شرکت ‎ های دانش بنیان در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته‌اند، اظهار داشت: در هفت سال گذشته میزان حمایت مالی دولت تدبیر و امید از واحدهای فناور و دانش بنیان این استان نسبت به پیش از سال ۹۲ سه برابر افزایش یافت که این وضعیت باعث جهش این شرکت‌ها در همه زمینه‌ها شد.

وی افزود: میزان حمایت مالی پارک علم و فناوری از واحدهای فناور و دانش بنیان در استان بوشهر تا سال ۹۲ حدود ۳.۵ میلیارد ریال بود این درحالی است که در هفت سال گذشته این حمایت مالی به حدود ۱۳ میلیارد ریال افزایش یافته و ۳۷ شرکت در استان بوشهر مجوز دانش بنیان دریافت کرده‌اند.

رستمی گفت: افزایش علائم تجاری ثبت شده در هفت سال گذشته از چهار علامت به ۵۱ نشان تجاری از دیگر موفقیت‌های پارک علم و فناوری در استان بوشهر است.

رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر افزود: همچنین شمار ایده‌های تبدیل شده به محصول توسط شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور این استان در دولت تدبیر و امید از ۱۵ ایده تا سال ۹۲ به ۱۵۲ ایده در سال ۹۸ افزایش یافته‌است.

رستمی در پایان گفت: تا سال ۹۲ در مجموع ۳۵ اختراع توسط شرکت‌های فناور در استان بوشهر به ثبت رسیده بود اما در هفت سال گذشته شمار ثبت اختراع‌ها به ۱۴۵ مورد رسیده‌است.

ل.س ۴۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری خلیج فارس