توسط محققان پارک علم و فناوری البرز صورت گرفت؛

تولید سیستم های اعلام و اطفا حریق با قابلیت های ویژه

۱۹ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۱ کد : ۵۶۸۴۶ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۷۹۰
مدیرعامل شرکت فناور آتش پاد دیار البرز مستقر در پارک علم و فناوری البرز از تولید سیستم های اعلام و اطفا حریق با قابلیت ها، نوآوری ها و ابداعات جدید خبر داد.
تولید سیستم های اعلام و اطفا حریق با قابلیت های ویژه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری، مهندس پویا پارسا با اشاره به اینکه این شرکت در سال ۱۳۹۹ توسط جمعی از فارغ التحصیلان متخصص و متعهد دانشگاه‌های کشور در مرکز رشد پارک علم و فناوری البرز تأسیس شد، گفت: این شرکت از شرکت‌های فناور خدمات دهنده و تولیدکننده تجهیزات آتش نشانی است.

وی افزود: شرکت فناور آتش پاد دیار البرز در حوزه‌های مشاوره، طراحی، نظارت، اجرا خدمات خود را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد و در زمینه تولید سیستم‌های اعلام و اطفا حریق محصولات خود را در آینده نه چندان دور به بازار ارائه خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه کسب و کار ما بر حوزه ایمنی و آتش نشانی تمرکز دارد، تصریح کرد: ما خدمات و تجهیزات اعلام و اطفا حریق را برای ساختمان‌های بالای ۴ طبقه خصوصی، عمومی و دولتی و مراکز صنعتی و مراکز عمومی همانند سالن‌ها ورزشی، انبارها و پارکینگ‌ها طراحی، زیر نظر سازمان آتش نشانی طراحی، اجرا و تولید می‌کنیم.

مهندس پارسا با اشاره به اینکه انگیزه اصلی ورود من به همراه جمعی از بهترین دوستانم به این عرصه، ایجاد جریان تخصص و به کارگیری ایده‌های جدید در حوزه اجرا و تولید بود خاطرنشان کرد: تلاش کردیم تا با ایجاد جریان و ارائه الگوهای بومی به سایرین اثبات کنیم که امکان فعالیت در تراز شرکت‌های بین‌المللی در کشور وجود دارد تا حد امکان از خروج نخبگان از کشور جلوگیری گردد.

مدیراین واحد فناور مستقر در پارک علم و فناوری البرز درباره تولیدات شرکت فناور آتش پاد دیار البرز نیز گفت: روی حوزه تولید ۳ محصول اصلی و ۳ محصول فرعی متمرکز هستیم؛ در این حوزه محصولاتی همچون دتکتور های ترکیبی به همراه سیتم اطفا و سیستم اطفا اسپرینکلر شش جهته و مراکز کنترل اعلام حریق دارای یونیت برنامه ریزی، نگهداری و خطایابی را توسعه می‌دهیم و در زمینه به تحقیق و توسعه مشغول هستیم.

مدیرعامل شرکت فناور آتش پاد دیار البرز با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری البرز همکاری خوبی با شرکت‌های فناور و دانش بنیان دارد، گفت: تیم ما قبل از اینکه بخواهد به عنوان یک شرکت فناور شگل بگیرد امیدی به حمایت از سوی مراکز دولتی نداشت اما مجموعه تحقیقاتی جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز با هدف حمایت از مراکز رشد صادقانه و تمام قد ما رو در حوزه ساختارها مورد حمایت قرار دادند و جای تقدیر و تشکر دارد.

ل. س ۴۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری البرز