رئیس سازمان امور دانشجویان در نشست ستاد مرکزی شاهد وزارت علوم خبر داد:

ضرورت بازنگری آیین‌نامه تسیهلات آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر با هدف ارائه خدمات بهتر

۱۹ شهریور ۱۳۹۹ | ۰۸:۵۶ کد : ۵۶۸۴۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۷۰۳
معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان در نشست ستاد مرکزی شاهد از ضرورت بازنگری آیین نامه تسیهلات آموزشی دانشجویان شاهد و ایثار گر با هدف ارائه خدمات بهتر و تطبیق با مقررات آموزشی جدید وزارت علوم خبر داد.
ضرورت بازنگری آیین‌نامه تسیهلات آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر با هدف ارائه خدمات بهتر

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، نشست ستاد مرکزی شاهد به ریاست رئیس سازمان امور دانشجویان و با حضور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، روسای دانشگاه‌های فرهنگیان، جامع علمی کاربردی، پیام نور و نمایندگان معاونت آموزشی وزارت علوم و بنیاد شهید و امور ایثارگران در محل این سازمان برگزار شد.
دکتر مجتبی صدیقی در این نشست، با اشاره به ابلاغ مقررات آموزشی جدید توسط وزارت علوم در تمام مقاطع تحصیلی در سال ۱۳۹۷ گفت: آیین نامه موجود تسیهلات آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر مطابق مقررات سال ۱۳۹۴ است و باید اصلاح و به روزرسانی شود.
وی حمایت های آموزشی هدفمند و موثر به منظور ارتقای بنیه علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر را ضروری دانست و گفت: برای این امر برگزاری کلاس های تقویتی و انتخاب استاد مشاور را به دانشگاه‌ها پیشنهاد می‌کنیم.
وی همچنین ایجاد سامانه یکپارچه برای گزارش‌گیری وضعیت تحصیلی و نیز رصد وضعیت آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر در مقایسه با سایر دانشجویان دانشگاه‌ها را ضروری دانست.
رئیس سازمان امور دانشجویان، تکریم عزتمندانه و همچنین تشویق دانشجویان شاهد و ایثارگر ممتاز در دانشگاه‌ها را از جمله برنامه‌های ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها بیان کرد.
در ادامه این نشست، دکتر سید فردین تقی زاده، مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان و دبیر این نشست، گزارشی از وضعیت آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌های کشور و برگزاری چهارمین جشنواره ملی ایثار ارائه کرد.
وی ایجاد یک سامانه الکترونیک برای دریافت آمار و بررسی وضعیت تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثار گر را از برنامه های ضروری و در دست اقدام اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثار گر دانست و گفت: برای دسترسی سریع و دقیق به یک آمار قابل استناد به ایجاد این سامانه نیاز مبرم داریم.
دکتر تقی زاده، طرح هدایت تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر را از برنامه های اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر برشمرد و گفت: ملحوظ نمودن خدمات اعضای محترم هیئت علمی دانشگاه‌ها در مشاوره و هدایت تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثار و همچنین برگزاری کلاس‌های فوق‌العاده آموزشی، پیشنهاد منظور کردن اعطای امتیاز در آیین‌نامه ارتقای رتبه علمی به هیات ممیزه مرکزی ارسال خواهد شد.
در ادامه این نشست، اعضای حاضر در جلسه دیدگاه‌های خود را درخصوص وضعیت موجود دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌ها و نیز موارد لازم در اصلاح آیین نامه تسیهلات آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر مطرح کردند.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۱ )