در راستای توسعه همکاری‌های دوجانبه صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری خلیج فارس و نیروگاه اتمی بوشهر

۱۸ شهریور ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۸ کد : ۵۶۸۱۹ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۷۷۲
پارک علم و فناوری خلیج فارس و نیروگاه اتمی استان بوشهر با انعقاد تفاهم نامه‌ای در راستای توسعه همکاری‌های دوجانبه، از ساخت داخل و استفاده از محصولات و خدمات شرکت‌های دانش بنیان و فناور استان بوشهر حمایت می‌کنند.
انعقاد تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری خلیج فارس و نیروگاه اتمی بوشهر

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری خلیج فارس، نشست انعقاد تفاهم نامه بین پارک علم و فناوری خلیج فارس و نیروگاه اتمی استان بوشهر با حضور مدیران و معاونان دو مجموعه منعقد شد. موضوع این تفاهم نامه استفاده از ظرفیت و توان شرکت‌های دانش بنیان در بخش‌ها و قسمت‌های نیروگاه اتمی بوشهر است.
دکتر رستمی رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر در نشست مشترک با مهندس نصوری مجری طرح نیروگاه اتمی بوشهر، با بیان اینکه تعامل با سایر دستگاه‌ها و مجموعه صنعت در استان از برنامه‌های این پارک است، اظهار داشت: نقش اصلی پارک‌های علم و فناوری کنار هم قرار دادن نوآوران و فناوران و محققان با صنایع می‌باشد که در نهایت منجر به ایجاد ارزش افزوده و کسب و کارهای نوآورانه و اشتغال پایدار می‌شود.
رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس در ادامه افزود: در سال گذشته با حمایت‌هایی که از سوی پارک علم و فناوری خلیج فارس به واحدهای فناور استان شده است، بیش از ۱۱۷۰ شغل پایدار و مولد در شرکت‌های مستقر ایجاد شده و ۳۷ شرکت موفق به اخذ مجوز دانش‌بنیان شده‌اند.
دکتر رستمی با بیان اینکه این تفاهم نامه می‌تواند سطح همکاری‌های دوجانبه را گسترش دهد، افزود: شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری و مراکز رشد استان بوشهر این توانایی را دارند که در زمینه‌های مختلف به تقاضاهای فناورانه مجموعه نیروگاه اتمی پاسخ و ورود موفقیت آمیزی داشته باشند.
مجری طرح نیروگاه اتمی بوشهر نیز در این نشست ضمن اعلام آمادگی کامل همکاری مجموعه نیروگاه با پارک علم و فناوری افزود: حمایت از صاحبان ایده، پژوهشگران و محصولات دانش‌بنیان در دستور کار نیروگاه است و این تفاهم نامه گام بلندی جهت اجرایی شدن این حمایت‌ها خواهد بود.
مهندس نصوری اظهار داشت: جوانان صاحب ایده و نوآوران استان بوشهر طی سالیان اخیر در زمینه‌های مختلف رشد خوبی داشته‌اند و در قالب این تفاهم نامه از آنان حمایت‌های هدفمند و جدی‌تری خواهد شد.
در این نشست که معاونان و مشاوران پارک علم و فناوری خلیج فارس و معاونین نیروگاه اتمی حضور داشتند، تفاهم نامه همکاری فی مابین پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر و نیروگاه اتمی در ۱۲ ماده برای مدت ۳ سال به امضا رسید.
ل. م ۵۴