با مرجعیت دانشگاه صنعتی اصفهان صورت می‌گیرد؛

استمرار همکاری‌های علمی مشترک میان ایران و سوئیس

۱۶ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۸ کد : ۵۶۷۹۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۰۹
وزیر خارجه سوئیس در نشست مشترک با نمایندگان دانشگاه صنعتی اصفهان، ضمن قدردانی از فعالیت‌های علمی بین‌المللی این دانشگاه به عنوان مرجع همکاری‌های علمی ایران و سوئیس، بر استمرار و ارتقای این همکاری‌ها تأکید کرد.
استمرار همکاری‌های علمی مشترک میان ایران و سوئیس
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی اصفهان، ایگنازیو کاسیس" وزیرخارجه سوئیس، سفیر این کشور در تهران و هیئت همراه در سفر به اصفهان با دکتر محمدجواد امیدی قائم مقام رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در امور بین‌الملل و توسعه زیرساخت‌های فناوری، دکتر سیما فاخران مسئول میز سوئیس و مدیر مرکز همکاری های علمی بین‌المللی دانشگاه صنعتی اصفهان و اعضای هیئت علمی دارای گرنت علمی از کشور سوئیس دیدار کردند.
ایگنازیو کاسیس با اشاره به شرایط دشوار تحریم‌ها و سخت بودن ارتباطات میان کشورها، دیپلماسی علمی را راهکاری برای تعامل بیش ازپیش کشورها در راستای صلح و آشتی دانست.
مسئول میز سوئیس و مدیر مرکز همکاری های علمی بین‌المللی دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در این دیدار با اشاره به تاریخچه همکاری علمی میان ایران و سوئیس، به ارائه گزارشی از روند تشکیل میز سوئیس به عنوان مرجع ملی همکاری‌های علمی بین‌المللی میان دو کشور پرداخت.
دکتر سیما فاخران افزود: تعیین روز مشترک علم ایران و سوئیس پیشنهاد ویژه دانشگاه صنعتی اصفهان به نمایندگی از وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران به منظور بررسی بیش از پیش توسط وزرای خارجه دو کشور می‌باشد.
وی با بیان اینکه موضوع دیپلماسی علمی را برای خواهرخوانده‌های اصفهان در حال پیگیری هستیم، اضافه کرد: دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان نماینده ایران، طی سال‌های گذشته ارتباطات مستمر علمی با دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور سوئیس داشته است.
دکتر محمدجواد امیدی قائم مقام رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در امور بین‌الملل و توسعه زیرساخت‌های فناوری نیز در این دیدار گزارشی از گرنت‌ها و ابزارهای حمایتی از پژوهش‌های مشترک دانشمندان ایرانی و سوئیسی و توسعه همکاری‌های آینده ارائه کرد.
سفر هیئت بلندپایه سوئیسی به ایران، به مناسبت یکصدمین سالگرد آغاز روابط دیپلماسی میان دو کشور انجام گرفته و طی دو روز آینده و دیدار با مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران ادامه خواهد یافت.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴
 

( ۳ )