در راستای اعمال مدیریت سبز صورت گرفت:

افزایش ۱۰۰۰ درصدی فضای سبز دانشگاه رازی در دو سال اخیر

۱۵ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۵:۰۱ کد : ۵۶۷۶۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۹۵
مدیر مرکز مدیریت سبز دانشگاه رازی با اشاره به دستاوردهای مرکز مدیریت سبز این دانشگاه گفت: طی دو سال اخیر، ۱۰۰ هزار اصله درخت و درختچه در نقاط مختلف دانشگاه کاشته شده است که بیانگر افزایش ۱۰۰۰ درصدی فضای سبز (کاشت درخت و درختچه) طی این مدت است.
افزایش ۱۰۰۰ درصدی فضای سبز دانشگاه رازی در دو سال اخیر

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه رازی، دکترهادی عبادی، کسب رتبه جهانی ۴۱۵ دانشگاه‌های سبز و کسب رتبه ۸ کشوری بر اساس ارزیابی جهانی گرین متریک را از مهم‌ترین موفقیت‌های دانشگاه رازی دانست و گفت: در اقدامی ابتکاری برای اولین در جهان، دانشگاه رازی اقدام به راه اندازی درس زندگی سبز نمود که با استقبال دانشجویان مواجه شد.
وی برگزاری تور سبز بویژه برای دانش‌آموزان و دانشجویان، برگزاری اولین جشنواره غذای سبز کشوری، راه‌اندازی نمایشگاه دائمی مدیریت سبز و اجرای پروژه‌های کارواش سبز و مالچ کاغذی را از پروژه‌های ارزشمندی دانست که دانشگاه رازی عمدتاً به عنوان دانشگاه پیشگام در کشور اقدام به اجرای آنها کرده است.
مدیر مرکز مدیریت سبز دانشگاه رازی از کاهش ۶۰ درصدی مصرف آب کشاورزی، کاهش ۲۱ درصدی مصرف گاز و کاهش ۱۲ درصدی مصرف برق در دانشگاه رازی طی سال ۱۳۹۸ خبر داد و گفت: این نتایج ارزشمند به دنبال برنامه‌ها و پروژه‌های مرکز مدیریت سبز در استفاده بهینه از منابع کسب شده است.
دکترعبادی موفقیت‌های مرکز مدیریت سبز دانشگاه رازی را مرهون حمایت‌ها و پیگیری‌های ریاست دانشگاه و همچنین تلاش‌های بی‌دریغ کارکنان خدوم مجموعه دفتر نظارت بر طرحهای عمرانی و مدیریت سبز دانست و ابراز امیدواری کرد: دانشگاه سبز رازی در آینده‌ای نزدیک الگو و کانون توجه دغدغه‌مندان و دوستداران محیط زیست قرار بگیرد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴