توسط پژوهشگران دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته صورت گرفت؛

به‌کارگیری اشعه ماوراءبنفش برای جلوگیری از رشد میکروبی و گندزدایی آب، هوا و سطوح مختلف

۱۱ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۲:۲۹ کد : ۵۶۷۱۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۱۱
دکترعلیرضا گنجویی عضو هیئت‌علمی پژوهشکده فوتونیک به همراه جمعی از محققان و دانشجویان دکتری دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و سایر دانشگاه‌های استان کرمان، موفق به استفاده از اشعه ماوراءبنفش برای جلوگیری از رشد میکروبی و گندزدایی آب، هوا و سطوح مختلف شدند.
به‌کارگیری اشعه ماوراءبنفش برای جلوگیری از رشد میکروبی و گندزدایی آب، هوا و سطوح مختلف

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، دکتر گنجویی در این خصوص اظهار داشت: بطورکلی آلودگی‌های میکروبی در مواد غذایی باعث ایجاد فساد، افت کیفیت و کاهش مدت‌زمان انبارداری آن‌ها می‌گردد و از طرفی برخی میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا موجب ایجاد مسمومیت و کاهش ایمنی مواد غذایی می‌شوند و همچنین این میکروارگانیسم‌ها به‌سرعت در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها (در برخی موارد چندین آنتی‌بیوتیک) و مواد ضدعفونی‌کننده مقاومت نشان می‌دهند؛ و تصریح کرد: این ویژگی باعث شده تا روش‌ها و ترکیبات جدیدی برای مقابله با این میکروب‌ها توسعه یابد.

عضو هیئت‌علمی پژوهشکده فوتونیک یکی از این روش‌های پرکاربرد استفاده از پرتوی ماوراءبنفش در جهت حذف یا کاهش میکروارگانیسم‌ها برشمرد و گفت: عملکرد ضدعفونی‌کنندگی UV بر اساس آسیب به DNA سلول‌های زنده انجام می‌شود.

به گفته این پژوهشگر، ویژگی های منحصربه‌فرد این روش، سرعت بالا، هزینه کم، نداشتن پسماندهای سمی و همچنین امکان انجام آن در درجه حرارت محیط می‌باشد.

دکتر گنجویی در ادامه در تشریح ساختار هندسی این تونل اظهارداشت: با توجه به نحوه چیدمان منابع تشعشع UV بر روی مواد غذایی، میکروارگانیسم‌ها را بر اساس جذب نور توسط خودشان، غیرفعال می‌کند که باعث واکنش فتوشیمیایی شده و چون اشعه UV در دیواره سلول میکروارگانیسم‌ها نفوذ می‌کند، اسیدهای نوکلئیک و دیگر مواد سلولی حیاتی به‌وسیله آن، تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

همچنین از این تونل جهت میکروب‌زدایی محصولات غذایی، کشاورزی و محصولات بهداشتی ازجمله از بین بردن میکروب‌ها (قارچ‌های) تولیدکننده آفلاتوکسین در محصولات خشکبار مانند پسته می‌توان استفاده کرد.

گفتنی است در اجرای این طرح فناورانه، دکترمجید تراز، دکتر داود کلانتر نیستانکی و مهندس محمد نخعی و تعدادی از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری همکاری بسیار مفید و مؤثری داشته‌اند.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته