به مناسبت هفته دولت؛

دستاوردهای علمی و پژوهشی شرکت‌های پارک علم و فناوری خراسان رونمایی شد

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۶:۳۹ کد : ۵۶۷۰۳ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۷۸۸
معاون توسعه منابع و مدیریت استانداری خراسان رضوی به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، از دستاوردهای علمی و پژوهشی شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم‌ و فناوری خراسان رونمایی کرد.
دستاوردهای علمی و پژوهشی شرکت‌های پارک علم و فناوری خراسان رونمایی شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم‌وفناوری خراسان، کوکب موسوی معاون توسعه منابع و مدیریت استانداری خراسان رضوی در حاشیه این رونمایی‌ها اظهار کرد: هدف از بازدید شرکت‌های دانش‌بنیان این است که ارتباط بین این شرکت‌ها را با نیازهای جامعه و تقاضاهای که در حوزه مختلف نظامی، سلامت و خدمات دیگر وجود دارد، برقرار کنیم.
وی افزود: اگر این نیازها برطرف شود، می توان نیازهای شرکت‌های دانش‌بنیان را شناسایی و پیگیری‌های لازم جهت ارتقای آنها را انجام دهیم. تولیدات مذکور بسیار چشم‌گیر بود و ‌حتی می‌توان گفت که در خاورمیانه بی نظیر هستند.
موسوی ادامه داد: پارک علم و فناوری خراسان به لحاظ تولید محصولات دانش‌بنیان رتبه دوم را به خود اختصاص داده است که از این نظر به خود می‌بالیم و تمام تلاش خود را خواهیم کرد که این مرتبه را افزایش دهیم.
وی در پایان و در راستای حمایت از این شرکت‌ها بیان کرد: این شرکت ها را به صندوق‌های پژوهش و وفناوری معرفی خواهیم کرد و برای اجرایی شدن فعالیت آن‌ها هماهنگی‌های لازم در استان انجام خواهد شد.
در این مراسم از «دستگاه‌های ضدعفونی کننده ویروس و باکتری نانوویو» محصول شرکت ایمن موج توس، «پیگ سیگنالر الکترونیکی» شرکت پدیده انرژی پارسیان، «رصدخانه انرژی استان» طرح شرکت اتوماسیون اداری حسیب و «فناوری نمونه سازی سریع به روش ریخته گری دقیق» شرکت ریخته‌گری دقیق آداک صنعت رونمایی گردید.
دستگاه‌های ضدعفونی کننده ویروس و باکتری نانوویو در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا جهت ضدعفونی کردن محیط، لباس، لوازم شخصی، خریدها، کتاب‌ها، تجهیزات اداری و … با حمایت پارک علم‌وفناوری خراسان، ساخته شده است که در زمان شیوع کرونا بسیار مورد استفاده قرار گرفتند، زیرا این دستگاه‌ها از قابلیت ضدعفونی کنندگی و از بین بردن ویروس برخوردار هستند.
بر اساس این گزارش، رصدخانه انرژی استان خراسان رضوی چندین فاز دارد که در حال حاضر فاز یک آن در حال اجرا است و توانسته صدهزار مشترک را در ۵۸ دستگاه اجرایی به صورت هوشمند رصد کند.
این سیستم می‌تواند مصرف انرژی در زمینه آب، برق، گاز را در مصارف خانگی، اداری کنترل و در صورت استفاده مازاد به آن‌ها هشدار دهد.
دستاورد رونمایی شده دیگر فناوری نمونه‌سازی سریع به روش ریخته‌گری دقیق بود که توسط شرکت ریخته‌گری دقیق آداک طراحی و ساخته شده است. این شرکت اولین واحد ریخته‌گری شرق کشور است که توانسته کمک‌شایانی به ساخت برخی از قطعات در صنعت پزشکی نظامی داشته باشد.
آخرین رونمای نیز مربوط به «پیگ سیگنالر الکترونیکی» بود که توسط شرکت پیکو به عنوان اولین سازنده دستگاه الکترونیکی تشخیص گرفتگی لوله‌های گاز در خطوط انتقال نفت و گاز در ایران و جهان طراحی و ساخته شده بود.
ل.م ۵۴

‌‌‌‌‌‌‌