همزمان با هفته دولت صورت گرفت؛

بهره‌برداری از خوابگاه دخترانه ۱۵خرداد در دانشگاه شهرکرد/ آغاز عملیات عمرانی مجموعه دامپروری دانشگاه

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۱ کد : ۵۶۶۹۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۰۴
آیین بهره برداری از خوابگاه دخترانه ۱۵خرداد و آغاز عملیات عمرانی مجموعه دامپروری دانشگاه شهرکرد همزمان با هفته دولت برگزار شد.
بهره‌برداری از خوابگاه دخترانه ۱۵خرداد در دانشگاه شهرکرد/ آغاز عملیات عمرانی مجموعه دامپروری دانشگاه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهرکرد، آیین افتتاح متمرکز پروژه‌های عمرانی شهرکرد با حضور دکتر بابک دین‌پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور، مهندس اقبال عباسی استاندار چهار محال و بختیاری، احمد راستینه نماینده شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی، مهندس الله کرم نصیری معان امور اقتصادی استانداری چهار محال و بختیاری، دکتر سعید کریمی رئیس دانشگاه شهرکرد و جمعی از روسا و مدیران سازمان‌ها و ادارات استان در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.
مهندس اقبال عباسی در این آیین گفت: دو گروه از افراد جامعه فرصت خدمت‌گذاری در نظام جمهوری اسلامی را دارند، گروه اول شامل: مدیران و گروه دوم نیز شامل سرمایه‌گذران، کارآفرینان و فعالان اقتصادی است.
استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مدیران و همراهی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی اتفاقات خوبی در حال طی شدن مراحل نهایی است، اظهار داشت: ابلاغ اعتبار پروژه‌های انتقال آب بن به بروجن و راه‌آهن در حال انجام می‌باشد.
مهندس عباسی اظهار داشت: در حال حاضر نیز کشور درگیر یک بیماری ناشناخته به نام کرونا است، اما با همدلی مسئولان مدیریت این بیماری تاکنون به خوبی انجام شد.
استاندار چهار محال و بختیاری در ادامه با تاکید بر اینکه اقتصاد و سیاست باید در کنار فرهنگ مورد توجه قرار بگیرد، یادآور شد: اگر فرهنگ جامعه اصلاح شود، سیاست و اقتصاد جامعه نیز اصلاح می‌شود.
مهندس عباسی در ادامه با بیان اینکه چند پروژه برای سرنوشت چهارمحال و بختیاری حیاتی است، عنوان کرد: پروژه فولادسفیددشت در حال حاضر پیشرفت ۸۵ درصدی دارد و در صورت اتمام می‌تواند به رونق اقتصادی کمک کند، پروژه انتقال آب بن به بروجن، پروژه راه‌آهن، جاده شهرکرد- بروجن - لردگان و محور اصفهان- شهرکرد- شلمزار به ناغان از دیگر پروژه‌های اولویت‌دار استان است.
استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: دو سوم ماسک‌های تولیدی استان در کارخانه پرتودهی گاما استریل می‌شود و همچنین از سایر استان‌ها نیز ماسک‌های تولیدی برای پرتودهی وارد این استان می‌شود.
دکتر سعید کریمی رئیس دانشگاه شهرکرد نیز در این آیین ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و اصحاب وفادار ایشان گفت: هفته دولت همه ساله یادآور یاد و خاطره شهیدان والا مقام رجایی و باهنر است، شهیدانی که نماد و اسوه مجاهدت، اخلاق، ایمان و ایثار هستند و به پاس خصائل نیکوی این دو دولتمرد شهید، این ایام به شایستگی به نام "هفته دولت" مزین شده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: بازنگری در برنامه‌های درسی دوره‌های مختلف آموزشی با هدف به روزرسانی آنها و افزایش مهارت‌آموزی و اشتغال پذیری بیشتر دانش‌آموختگان و تداوم فعالیت‌های آموزشی دانشجویان به شکل الکترونیکی همزمان با بروز بیماری کووید ۱۹، مشارکت جدی دانشمندان ایرانی در تولید علم با قرار گرفتن ایران در مقام ۱۶ از نظر کمیت و کیفیت تولید دانش بشری در جهان، برخورداری از رتبه اول در منطقه و رتبه اول در میان ۵۲ کشور اسلامی، گسترش پارک‌های علم و فناوری در استان‌ها و مراکز رشد دانشگاهی در دانشگاه ها و پژوهشگاه ها، اشتغال بیش از ۵۷ هزار دانش آموخته دانشگاهی در واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان و توسعه ارتباطات علمی بین‌المللی با برگزاری دوره‌ها و پروژه‌های مشترک با مراکز دانشگاهی خارج از کشور بخشی از دستاوردهای وزارت علوم در سال‌های اخیر بوده است.
گفتنی است: در پایان این آیین با حضور استاندارچهارمحال و بختیاری مجموعه دامپروری دانشگاه شهرکرد کلنگ زنی شد و خوابگاه دخترانه ۱۵ خرداد، ۲ دستگاه چیلر دانشکده ادبیات و علوم انسانی، سیستم اطفاء حریق کتابخانه مرکزی دانشگاه شهرکردبه بهره‌برداری رسیدند و احداث لاگون به منظور جمع‌آوری آب‌های سطحی دانشگاه نیز آغاز شد.
ل.م ۵۴


( ۱ )