برگزاری پنجمین رویداد استارتاپ ویکند با رویکرد شهر هوشمند درمشهد برگزار شد

۲۴ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۲:۲۳ کد : ۵۶۶۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۸
پنجمین دوره رقابت های استارتاپ ویکند در گروه هایی پویا و خلاق در مرکز آموزش های علمی و کاربردی شهرداری مشهد برگزار شد .به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس جاهدی مدیر مرکز رشد فناوری اطلاعات و ا...
برگزاری پنجمین رویداد استارتاپ ویکند با رویکرد شهر هوشمند درمشهد برگزار شد
پنجمین دوره رقابت های استارتاپ ویکند در گروه هایی پویا و خلاق در مرکز آموزش های علمی و کاربردی شهرداری مشهد برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس جاهدی مدیر مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری خراسان یکی از اعضای هیئت داوران این رویداد ، افزود : توسعه فرهنگ خلاقیت و پویایی در فضای کار آفرینی کشور خصوصا در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از اهداف برگزاری این دوره از استارتاپی ها می باشد .
وی افزود: برای بهتر برگزار شدن رویدادهای مشابه لازم است سازمان های دولتی و خصوصی موثر در این حوزه، در این حوزه حمایت های بیشتر و جدی تری از این رخ‌دادها انجام دهند.
بر پایه این گزارش، استارتاپ ویکند ( Startup Weekend) یک رویداد آموزشی تجربی درحوزه راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی در  سراسر دنیاست که در سه روز متوالی و در انتهای هفته برگزار می شود.
از حامیان اصلی این دوره می توان مرکز رشد  فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری خراسان(ICT)، شهرداری مشهد و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را نام برد و همچنین حامیان رسانه ای این رویداد،  استارتاپی ها و روزنامه شهر آرا بودند.
از میان ایده های متعددی که برای حضور در این استارتاپ ویکند ارائه شده بود تیم context  (تولید محتوابرای پروتال ها) به عنوان تیم برگزیده اول، آلونک (ارائه خدمات جانبی در خرید و فروش ملک) تیم دوم تیم های ساخت و ساز (ایجاد بازار برای ارتباط مستقیم بین تامین کنندگان پروژه های ساختمانی و مالکان پروژه ها)  برگزیده سوم بودند.
گفتنی است از دیگر ایده های مطرح شده در این دوره که می توان به آن اشاره کرد، ایده" باکس شارژ"بود که برای رفع مشکل شارژ تلفن  های همراه در اماکن پرترافیک شهری طرح ریزی شده است که با هماهنگی صورت گرفته با سازمان فناوری اطلاعات شهرداری برای پرداخت هزینه از کارتهای هوشمند حمل و نقل شهری ( من کارت) استفاده خواهد شد.
مدیر مرکز رشد و فناوری اطلاعات و ارتباطات در خاتمه، نتایج برگزاری رویدادهای مشابه در سطح کلان را طی دوسال گذشته مثبت ارزیابی کرد و افزود: امیدواریم نتایج کاربردی آن به صورت خلق ارزش افزوده  مبتنی بر دانش بیشتر در سطح جامعه مشاهده شود.

( ۱ )