انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه علم و صنعت ایران با شرکت منابع آب ایران

۰۵ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۶ کد : ۵۶۶۶۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۷
تفاهم نامه همکاری دو جانبه با حضور دکترجبارعلی ذاکری رییس دانشگاه علم وصنعت ایران و مهندس حاج رسولی ها مدیرعامل شرکت منابع آب ایران درمحل دانشگاه علم و صنعت ایران به امضا رسید.
انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه علم و صنعت ایران با شرکت منابع آب ایران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علم و صنعت ایران، دراین جلسه دکتر ذاکری، با خیرمقدم گویی به مهمانان ابراز امیدواری کرد: با همکاری اعضای هیات علمی دانشگاه، هم افزایی خوبی در حوزه منابع آب کشور صورت پذیرد.

وی سپس با ارائه معرفی مختصری از دانشگاه و برنامه راهبردی آن، تاکید کرد: سال گذشته برای تنوع بخشی به واحدهای پژوهشی دانشگاه، مصوبه هیات امنا و وزارت علوم را اخذ کردیم و یکی از مصوبات مهم، بحث اندازه گیری بود.

رییس دانشگاه علم وصنعت ایران با اشاره به اینکه این دانشگاه برای تبدیل از نسل اول و دوم به دانشگاه ارزش آفرین و جامعه محور، باید در کنار فعالیت آموزشی و پژوهشی، فعالیت فناورانه نیز ارائه دهد، گفت: برای تبدیل شدن به دانشگاه نسل چهارم، زیست بوم جدید را در دانشگاه علم و صنعت ایران شکل داده‌ایم که کمک می‌کند فعالیت‌های فناورانه در دانشگاه به صورت مستقیم و غیر مستقیم انجام و حمایت شوند.

دکترذاکری با اشاره به اینکه تا کنون در بحث اندازه گیری سیالات، اقدامات بسیار خوبی در دانشگاه صورت گرفته است، اظهار امیدواری کرد: همکاری مشترک دانشگاه و وزارت علوم، هم افزایی خوبی را در جهت رفع نیازهای مجموعه وزارت نیرو و استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه صورت دهد.

سپس مهندس حاج رسولی با تشکر از دانشگاه علم و صنعت ایران، اظهار امیدواری کرد: شرکت منابع آب ایران و وزارت نیرو بتوانند از ظرفیت‌های دانشگاه برای بهبود و پیگیری پروژه‌های خود بهره برند.

وی با اشاره به اینکه در بحث منابع آب زیرزمینی چند طرح در شورای عالی آب مطرح شده که باید با جدیت پیگیری شود، افزود: پروژه نصب کنتور برای آب‌های کشاورزی، یکی از دو طرح بزرگ وزارت نیرو در حوزه آب‌های زیرزمینی است. اقداماتی برای ساخت کنتور کشاورزی سایز بالا انجام شده ولی برای این کار آزمایشگاه مرجع مناسبی وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت منابع آب ایران توضیح داد: تاکنون برای حدود ۷۰ هزار حلقه چاه (از مجموع ۴۴۰ هزار حلقه چاه موجود در کشور)، کنتور نصب شده است.

وی افزود: با تجربیاتی که از کشورهای دیگر در دست است به این جمع بندی رسیدیم که هزینه آب مصرفی کشاورزی افرادی که از چاه برقی استفاده می‌کنند را با مصرف برق آنها و در بخش چاه‌های دیزلی، با نصب کنتور اندازه گیری حجمی، میزان مصرف مشخص شود که عرصه بزرگی است و جای کار بسیار دارد.

دکترذاکری رئیس دانشگاه، دکتر دوایی مرکزی معاون پژوهش و فناوری، دکتر کثیری مدیر دفتر همکاری‌های علمی و صنعتی، دکتر سعادت پور مدیر دفتر تعاملات دانشگاه با حوزه آب وزارت نیرو و دکتر هاشم آبادی سرپرست پژوهشکده اندازه گیری جریان سیالات دانشگاه حضور داشتند.

در پایان این جلسه تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علم و صنعت ایران و شرکت منابع آب ایران به امضای دکتر ذاکری و مهندس حاج رسولی‌ها رسید.

گفتنی است همکاری در ایجاد آزمایشگاه مرجع مورد تایید اداره استاندارد و مراجع بین المللی در زمینه ابزارهای اندازه گیری آب و ارتقای کمی و کیفی ابزارهای اندازه گیری مورد نیاز شرکت منابع آب، هوشمندسازی، دیسپاچینگ برداشت‌های آب در کشور و بحث آموزش از جمله مفاد این تفاهم نامه است.

این تفاهم نامه در زمینه مترینگ و اندازه گیری به امضا رسیده است.

ل. س ۴۲/ ر. ب ۴۵

 

کلید واژه ها: علم و صنعت ایران