با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت گرفت؛

افتتاح مجتمع گلخانه‌ای تحقیقاتی و مرکز نوآوری و فناوری دانشگاه ایلام

۰۵ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۲:۲۲ کد : ۵۶۶۶۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۰۵
مجتمع گلخانه‌ای تحقیقاتی و مرکز نوآوری و فناوری دانشگاه ایلام با حضور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و استاندار ایلام به بهره برداری رسید.
افتتاح مجتمع گلخانه‌ای تحقیقاتی و مرکز نوآوری و فناوری دانشگاه ایلام

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ایلام، با حضور دکترسورنا ستاری معاون علمی و فناوری رسایت جمهوری، سلیمانی دشتکی استاندار ایلام، دکتر علی‌اکبری رئیس دانشگاه و جمعی از مقامات استانی، مجتمع گلخانه‌ای این دانشگاه به مساحت ۳۸۰۰ متر مربع و مرکز فناوری و نوآوری به مساحت ۵۵۰ متر مربع افتتاح شد.

با توجه به اهمیت گلخانه‌ها در تولید بیشتر و سلامت تولید، یکی از برنامه‌های مهم دانشگاه ایلام در چند سال اخیر توسعه گلخانه‌های آموزشی، پژوهشی و تجاری بوده و برای همین در حالی که تا قبل از سال ۹۳ حدود ۱۴۰۰ متر مربع فضای گلخانه‌ای در دانشگاه ایلام وجود داشت، با برنامه‌ریزی لازم از سال ۹۳ تاکنون، حدود ۲۴۰۰ متر مربع به فضای گلخانه‌های دانشگاه افزوده شده است.

در این میان گلخانه آموزشی و پژوهشی گروه آموزشی علوم زراعت به مساحت ۵۰۰ متر مربع، گلخانه پژوهشکده گیاهان دارویی و معطر به مساحت ۵۰۰ متر مربع، گلخانه آموزشی گروه علوم باغبانی به مساحت ۲۵۰ متر مربع و گلخانه واحد فناوران غرب مرکز رشد با کاربرد تجاری – تولید به مساحت ۳۰۰ متر مربع درسال ۹۹ احداث شده‌اند.

مرکز نوآوری و فناوری دانشگاه به مساحت ۵۵۰ متر مربع و با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال، جهت استقرار هسته‌های نوآور، شتاب‌دهنده‌ها، مرکز مشاوره کسب و کار، مرکز مدیریت مهارت و مشاوره اشتغال و مرکز نوآوری دانشگاه ایلام در نظر گرفته شده است.

همچنین حمایت از ایجاد هسته‌های اولیه نوآوری و کارآفرینی و نظارت بر عملکرد آنها، حمایت از ایده‌های کسب وکار و نوآوری از طریق فراهم کردن فضا و تسهیلات لازم جهت نوآوران و کارآفرینان بالقوه، پیش‌حمایتی و فراهم کردن دسترسی به منابع مالی اولیه و سرمایه‌گذاران مرتبط از جمله اهداف راه‌اندازی این مرکز می‌باشد.

دکترستاری و هیأت همراه در ادامه از روند احداث مجتمع نوآوری وفناوری دانشگاه که با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال در حال انجام است و تاکنون بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، بازدید کردند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در جریان افتتاح این پروژه‌ها، ضمن ابراز خرسندی به جهت حضور در استان ایلام و دانشگاه ایلام، از روند توسعه دانشگاه ایلام ابراز رضایت نمود و بر آمادگی این برای حمایت از توسعه طرح‌های علمی و فناوری این دانشگاه تأکید کرد.

ل.س ۴۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: ایلام


( ۱ )