برگزاری پنجمین جلسه کارگروه تخصصی پژوهش و فناوری و تحول اداری استانداری مازندران

۲۶ مهر ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۱ کد : ۵۶۶۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۶۰
دکتر علی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران با حضور در پنجمین جلسه کارگروه تخصصی پژوهش و فناوری و تحول اداری استانداری مازندران، در گزارشی آخرین وضعیت و فعالیت های پارک علم و فناوری را تشریح ...
برگزاری پنجمین جلسه کارگروه تخصصی پژوهش و فناوری و تحول اداری استانداری مازندران
دکتر علی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران با حضور در پنجمین جلسه کارگروه تخصصی پژوهش و فناوری و تحول اداری استانداری مازندران، در گزارشی آخرین وضعیت و فعالیت های پارک علم و فناوری را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر معتمدزادگان در جمع اعضای کارگروه تخصصی پژوهش و فناوری با اشاره به نقش پارک های علم و فناوری و مراکز رشد در توسعه فناوری و حمایت از شرکت های دانش بنیان، خاطر نشان کرد: اشتغال پایدار، تجاری سازی ایده های فناورانه، تعامل با دستگاههای اجرایی مرتبط در استان، استقرار واحدهای R&D صنایع در پارک از جمله برنامه ها و اقداماتی است که برای آنها برنامه ریزی شده است.
وی سرانه فضای فیزیکی شرکت ها را برای فعالیت در پارک 8 الی 10 مترمربع و برای هر نفر از اعضای فعال در شرکت های دانش بنیان 1 تا 2 مترمربع دانست که سرانه بسیار پایینی است و باید با حمایت های استانی و ملی موضوع پردیس اصلی پارک و واگذاری زمین مناسب صورت گیرد تا سرانه فعالیت شرکت های دانش بنیان بیشتر شود.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران احیای کمیته های تخصصی داخلی، فعال سازی دفتر حقوقی پارک، هماهنگی به منظور بازدید سرمایه گذاران خارجی بخصوص از کشور ترکیه را از جمله مهم ترین اقدامات مهم در هفته های اخیر در پارک علم و فناوری مازندران برشمرد .