برگزاری پنجمین دوره طرح ضیافت اندیشه در دانشگاه فردوسی مشهد

۳۰ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۳ کد : ۵۶۶۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۹۶
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد با مشارکت مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه ها و معاونت آموزشی و معاونت طرح و برنامه دانشگاه فردوسی مشهد، در تابستان سال جاری پنجمین دوره کار...
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد با مشارکت مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه ها و معاونت آموزشی و معاونت طرح و برنامه دانشگاه فردوسی مشهد، در تابستان سال جاری پنجمین دوره کارگاه های معرفت افزایی اعضای هیئت علمی این دانشگاه  را تحت عنوان طرح ضیافت اندیشه استادان برگزار می کند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، اولین کارگاه این دوره از تاریخ 26 تیر ماه 1393  با موضوع اخلاق حرفه ای با حضور دکتر قراملکی، مدیر گروه اخلاق حرفه ای دانشگاه تهران، شروع شد و  این کارگاه ها به مدت 4 روز پیاپی و مجموعاً 16 ساعت آموزشی برنامه ریزی شده است.
بر پایه این گزارش، در این دوره تعداد 15 کارگاه با 5 عنوان اندیشه سیاسی اسلام، اصول تعلیم و تربیت اسلامی، معرفت شناسی و فلسفه علم، اخلاق حرفه ای، و تاریخ تمدن اسلامی در طول تابستان جاری  برگزار می شود و حدود 400 نفر از استادان در این کارگاه ها ثبت نام کرده اند.
همچنین این کارگاه ها برای استادان علوم انسانی و علوم فنی به تفکیک اجرا می شود و در هر موضوع نیز سطح مقدماتی و پیشرفته آن ارائه می شود و به لحاظ اهمیت کیفی آموزشی دوره و ضرورت مباحثه و تبادل نظر استادان شرکت کننده در طرح، دوره های آموزشی به صورت کارگاهی برگزار می شود و  20٪ ظرفیت نیز به استادان دیگر دانشگاه ها اختصاص یافته است.
گفتنی است مدرسین مدعو این دوره حجت الاسلام والمسلمین دکتر رشاد، حجت الاسلام والمسلمین دکتر خسرو پناه، خسروباقری، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسینی شاهرودی، دکتر خضری، دکتر منتظری و  دکتر قراملکی می باشند.