توسط محققان دانشگاه حکیم سبزواری صورت گرفت:

طراحی جدید قالب شیشه بالابر پژو ۳۰۱

۰۳ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۳ کد : ۵۶۶۱۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۸۵
در طرح ارتباط با صنعت دکتراحسان اعتمادی عضوهیات علمی دانشگاه حیکم سبزواری با همکاری شرکت کابل خودرو سبزوار قالب شیشه بالابر ماشین پژو طراحی و پارامترهای موثر در افزایش راندمان قالب و همچنین نمونه نهایی محصول مورد بررسی قرار گرفت.
طراحی جدید قالب شیشه بالابر پژو ۳۰۱

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه حکیم سبزواری، دکتراعتمادی گفت: با توجه به مشکلاتی که در صنعت خودرو بوجود آمده نیاز بر این است که با تکیه برتوان داخلی و نیاز کشور به داخلی سازی، چنین پروژه‌هایی انجام شود. این پروژه با همکاری شرکت کابل خودرو سبزوار که از قطب‌های تولید قطعات کابل‌های کنترل و شیشه بالابر انواع ماشین‌های سواری داخل کشور است و از تآمین کنندگان اصلی شرکت ایران خودرو و سایپا در کشور و شهر سبزوار حضور دارد، صورت می‌پذیرد.

عضو هیأت علمی گروه مکانیک دانشگاه حکیم سبزواری گفت: قطعه مورد نظر که برای اولین بار داخلی سازی شده، قطعه پلیت واسط شیشه بالابر پژو ۳۰۱ است که با معرفی ایران خودرو به پژو k132 تغییر نام پیدا کرده است.

دکتراعتمادی اهداف و خروجی این قرارداد را طراحی جدید و بهینه سازی قالب پژو ۳۰۱ براساس آخرین استانداردها، شبیه سازی قطعه تحت بارگذاری‌های مکانیکی و حرارتی و سپس آنالیز تنش، حرارت و تغییر شکل قالب و محاسبه میزان انقباض نهایی قالب و قطعه برشمرد.

ل. س ۴۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: حکیم سبزواری