در ایام هفته دولت وبا حضور استاندار قم صورت گرفت؛

آغازعملیات عمرانی فاز اول دومین خوابگاه دانشجویی دانشگاه حضرت معصومه (س)

۰۳ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۸ کد : ۵۶۶۰۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۵۶
همزمان با آغاز هفته دولت، عملیات عمرانی فاز اول ساختمان خوابگاه دانشجویی شماره ۲ دانشگاه حضرت معصومه (س) با کلنگ زنی استاندار قم آغاز شد.
آغازعملیات عمرانی فاز اول دومین خوابگاه دانشجویی دانشگاه حضرت معصومه (س)

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه حضرت معصومه (س)، بهرام سرمست استاندار قم در این آیین، ضمن تبریک فرارسیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: جا دارد به همه دولتمردانی که در تلاش‌اند خدمت صادقانه به مردم ارائه دهند خدا قوت بگوییم.

وی افزود: در دانشگاه‌های کشور محیط‌های خوابگاهی محیطی برای دانشجویان غیربومی به‌حساب می‌آید که بتوانند با آرامش به درس و تحصیل خود ادامه هند.

استاندار قم گفت: دانشگاه حضرت معصومه (س) با توجه تک جنسیتی بودن، مورد اقبال خانواده‌ها بوده و از این نظر ظرفیت توسعه دارد و باید این دانشگاه توسعه پیدا کند.

وی ادامه داد: ما امروز این طرح را کلنگ زنی می‌کنیم و انتظار داریم دانشگاه حضرت معصومه (س) نیز نهایت تلاش خود را برای به اجرا درآوردن به‌موقع پروژه انجام دهد.

سرمست خاطرنشان کرد: با توجه به غیرحضوری بودن آموزش‌های دانشگاه‌ها به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور باید پروتکل‌های بهداشتی به‌دقت رعایت شده و سلامت دانشجویان را تضمین کنیم.

دکترابراهیم عبدی پور رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) قم نیز در این آیین تعداد کل دانشجویان این دانشگاه را یک هزار و ۶۰۰ نفر ذکر کرد و گفت: ۱۲ رشته کارشناسی و ۸ رشته کارشناسی ارشد در این دانشگاه فعال است.

وی با اشاره به ظرفیت خوابگاهی این دانشگاه یادآورشد: در شرایط عادی ظرفیت اسکان ۴۲۰ دانشجو را داریم و سعی کردیم تا با یک سوم ظرفیت از آن بهره برداری کنیم.

رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) گفت: آموزش ترم آینده در این دانشگاه به صورت غیرحضوری است، اما با توجه به اینکه ۵۰ درصد دانشجویان ما از دیگر استان‌ها هستند، در زمان حضور دانشجویان در دانشگاه به خوابگاه جدید نیاز داریم.

دکترعبدی پور با اشاره به اینکه خوابگاه شماره ۲ این دانشگاه در زیربنایی به مساحت هزار متر مربع و اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است، اذعان کرد: بخش عمده‌ای از این اعتبار از محل کمک‌های خیران و درآمد‌های دانشگاه تامین می‌شود.

ل.س ۴۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: حضرت معصومه (س)