همزمان با آغاز گرامیداشت هفته دولت در پارک علم و فناوری استان قم صورت گرفت؛

رونمایی از ۵ محصول فناورانه استان قم

۰۳ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۲ کد : ۵۶۶۰۵ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۹۲۰
۵ واحد فناور عضو پارک علم و فناوری استان قم همزمان با آغاز گرامیداشت هفته دولت و با حضور مدیران استانی از محصولات و خدمات فناورانه خود رونمایی کردند.
رونمایی از ۵ محصول فناورانه استان قم

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری استان قم، همزمان با آغاز گرامیداشت هفته دولت، آئین رونمایی از دستاوردهای فناورانه پارک علم و فناوری استان قم با حضور دکترسرمست، استاندار قم، امیرآبادی و حجت الاسلام ذوالنوری، نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان استانی برگزارشد و ۵ محصول فناورانه پایانه خودکار فروش خدمات گردشکردی (شرکت همای آسمان)، اپلیکیشن استخدام مای جاب (توسعه اشتغال کارا پویش پارس)، خازن کوپلاژ فشار قوی (تسلا پیشرو اخوات)، شبکه اجتماعی روبرد (کارآوران ره داد امید) و کیسه افزایش دهنده ماندگاری میوه و سبزیجات (نانو فیدار نیکان پارس) محصولات خود را رونمایی کرده و در معرض نمایش گذاشتند.

دکتر بهرام سرمست، استاندار قم با تجلیل از عملکرد پارک علم و فناوری استان قم در توسعه اقتصاد دانش بنیان گفت: شرایط کرونایی ما را ملزم به بهره مندی از رویکردهای فناوری کرده است.

در ادامه، دکترسیدحسین اخوان علوی، رئیس پارک علم و فناوری استان قم با تاکید براینکه حمایت از فناوران همه جانبه خواهد بود گفت: مسئولان دولتی باید توسعه فناوری را در اولویت فعالیت‌های سازمانی خود قرار دهند.

بنابراین گزارش، این محصولات هریک در حوزه‌های خدمات گردشگری آنلاین، کاریابی الکترونیک، تقویت ژنراتور و الکتروموتورهای نیروگاهی و فشارقوی، ایجاد تعامل شبکه ای چند وجهی میان صنعت و دانشگاه و افزایش ماندگاری انواع سبزی و میوه با استفاده از پلاستیک‌های زیست تخریب پذیر نقش محوری و تعیین کننده دارد.

ل. س ۴۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری استان قم


( ۱ )