در سال جهش تولید صورت گرفت؛

طراحی و تولید موتورهای دی‌سی‌براشلس توسط فناوران سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

۰۲ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۴ کد : ۵۶۵۸۳ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۲۵۵
موتورهای دی‌سی‌براشلس، توسط فناوران مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران طراحی و ساخته شد.
طراحی و تولید موتورهای دی‌سی‌براشلس توسط فناوران سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور G-MOTOR ) از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور و حمایت علمی پژوهشکده برق و فناوری اطلاعات سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با مطالعه و تحقیق در تکنولوژی های روز دنیا، به چگونگی فرایند طراحی و تولید نسل جدیدی از موتورهای الکتریکی با تکنولوژی بسیار بالا که با نام موتور‌های دی‌سی‌براشلس (BLDC) در دنیا شناخته شده‌اند، دست یابند.
این شرکت در حال حاضر توانایی تولید موتورهای الکتریکی با توان‌های مختلف از ۱۰ وات الی ۴۰ کیلو وات و از ولتاژ ۳.۷ الی ۳۸۰ ولت را دارد.
این شرکت توانسته است تا کنون تعدادی از این موتورها را به سفارش مشتریان خود تولید کرده و وارد بازار نماید این دسته از موتورها امروزه در ماشین‌‌آلات صنعتی و سیستم‌‌های اتوماسیون، صنایع خودروسازی، لوازم خانگی، موتورها و دوچرخه‌‌های برقی، انواع تجهیزات پزشکی و هوافضا اعم از انواع پهپادهای بال ثابت، بالگرد و کوادکوپترها استفاده می‌شود.
شرکت گاهنگان موتور ایرانیان بعد از چهار سال تحقیق پیرامون چگونگی طراحی و تولید موتورهای دی سی براشلس، توانسته است در سال ۱۳۹۸ با ارائه محصولات خود به سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و دفاع از آن در مراحل مختلف، تأییدیه‌های لازم را کسب کرده و امروز، در مرکز رشد واحدهای فناور سازمان، به فعالیت خود ادامه دهد.
برخی از محصولات Out Runner این شرکت عبارتند از موتور GM7585S با سیستم آب خنک برای استفاده در اسپیندل ماشین آلات CNC، موتور GM15080S برای ماشین آلات صنعتی و ربات های سنگین وزن، موتور GO25625S برای ماشین های لباسشویی دایرکت درایو، کولرهای آبی، ماشین آلات سفال‌گری و موتور GU10+ برای پهپادهای صنعتی، کشاورزی و امدادی موتورهای GF3515 و GF5210 برای پهپادها و کوادکوپترهای تفریحی، تجاری، راه داری و نقشه برداری، موتور GI3481 برای انواع دستگاه ها و تجهیزات پزشکی مانند دریل های اورتوپدی، سیستم های کمک تنفسی همانند ونتیلاتور.
همچنین باتوجه به شیوع ویروس کرونا و پیامدهای ناشی از آن، نیاز صنعت پزشکی به دستگاه های کمک تنفسی؛ از قبیل، CPAP ،BiPAP ، AutoPAP و ونتیلاتور بسیار افزایش یافته است.
در این راستا گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور توانسته است با تولید موتورهای دی سی براشلس مورد نیاز سیستم‌‌های فوق، پاسخ‌گوی نیاز شرکت‌‌های تولید کننده تجهیزات پزشکی داخلی باشد.این شرکت توانسته است برای ۲۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰ نفر به بصورت غیرمستقیم اشتغال زایی کند.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴
 
 

( ۷ )