برگزاری بیست و یکمین کنفرانس شیمی تجزیه ایران دردانشگاه شهید چمران اهواز

۲۴ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۲ کد : ۵۶۵۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۳۹
دکتر ناهید پوررضا دبیربیست ویکمین کنفرانس شیمی تجزیه ایران کل تعداد مقالات رسیده به دبیرخانه این گردهمایی علمی را 611 مقاله در محورهای مختلف اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر پوررضا درآی...
دکتر ناهید پوررضا دبیربیست ویکمین کنفرانس شیمی تجزیه ایران کل تعداد مقالات رسیده به دبیرخانه این گردهمایی علمی را 611 مقاله در محورهای مختلف اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر پوررضا درآیین افتتاحیه بیست و یکمین کنفرانس شیمی تجزیه ایران، گفت: سال گذشته در کنفرانس بیستم دردانشگاه صنعتی اصفهان، برگزاری کنفرانس بیست و یکم در اهواز پیشنهاد شد که پس از مشورت با اعضای هیئت رئیسه و گروه شیمی، مورد موافقت قرار گرفت و از خرداد سال جاری  عملا کار دبیرخانه کنفرانس آغازشد.
وی کنفرانس را اسپکتروسکپی تجزیه ای، الکتروشیمی تجزیه ای، روش های جداسازی، نانو شیمی، کمومتریکس، شیمی تجزیه و محیط زیست و شیمی تجزیه و صنعت عنوان کرد و افزود: 611 مقاله به دبیرخانه کنفرانس ارسال شده بود که تعدادی به علت اینکه فارسی بود و زبان کنفرانس انگلیسی است، تعدادی از آنها برگشت خورد.
دکترپور رضا گفت: نهایتا 39 مقاله برای ارائه شفاهی و سخنرانی و بیش از 400 مقاله به صورت پوستری پذیرفته شده است.
وی با بیان اینکه هرمقاله توسط حداقل دو داور مورد بررسی و داوری قرار گرفته، افزود: از کل مقالات رسیده 80 مقاله به علت اشکال هایی در نوشتار و فرمت و یا عدم همخوانی با محورهای کنفرانس، در اولویت چاپ قرار نگرفت.
درادامه این آیین، از پیشکسوتان و بزرگان علم شیمی به پاس خدمات صادقانه و تلاش های آنان قدردانی شد.
گفتنی است در این مراسم دکترعباس ترسلی رئیس شورای عالی انجمن شیمی ایران و عضو هیئت علمی دانشگاه شهیدچمران اهواز، دکترمحمد باقر قلی وند عضو هیئت علمی دانشگاه رازی کرمانشاه، دکترمحمد مظلوم عضو هیئت علمی دانشگاه یزد و دکتر آرش مرادزادگان دبیر پنجمین همایش شیمی و محیط زیست افرادی بودند که با اهدای لوح سپاس مورد تقدیر قرار گرفتند.