برگزاری بیست و یکمین المپیاد علمی دانشجویی در دانشگاه شهید چمران اهواز

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۰ کد : ۵۶۵۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۱۸
بیست و یکمین المپیاد علمی دانشجویی کشور با شرکت 62 دانشجو از سراسر استان در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدرضا سیاهپوش مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه...
بیست و یکمین المپیاد علمی دانشجویی کشور با شرکت 62 دانشجو از سراسر استان در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدرضا سیاهپوش مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز با اعلام این خبر گفت: امسال در این دوره از مسابقات 43 دانشجو از دانشگاه شهید چمران، سه دانشجو از دانشگاه صنعت نفت، پنج دانشجو از دانشگاه منابع طبیعی و کشاورزی رامین و 11 دانشجو از دانشگاه پیام نور استان در این دانشگاه به رقابت با یکدیگر پرداختند که از  مجموع 62 نفر شرکت‌کننده 31 نفر زن و 31 نفر مرد می‌باشند.
وی افزود: بیست و یکمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور امسال در هشت قطب دانشگاهی برگزار می‌شود که استان‌های خوزستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، قم و مرکزی در قطب پنجم این دوره از المپیاد قرارگرفته‌اند.
دکتر محمدرضا سیاهپوش تصریح کرد: در این مرحله که مرحله نهایی بیست و یکمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور محسوب می‌شود، مسابقات هر قطب در 19 رشته برگزار می‌شود و از هر رشته نیز حداکثر پنج نفر می‌توانند به مسابقات نهایی کشوری راه یابند.
وی اظهار کرد: در بیستمین دوره این المپیاد، دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز توانستند رتبه چهارم کشوری در رشته مهندسی کشاورزی زراعت و اصلاح نباتات، رتبه هشتم مهندسی کامپیوتر، رتبه 10 رشته آمار، رتبه 11 رشته فیزیک و رتبه 18 در رشته علوم تربیتی را کسب کنند.
مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار امیدواری کرد با تلاش دانشجویان و همکاری‌های اعضای هیئت‌ علمی و گروه‌های آموزشی، دانشجویان بتوانند در این دوره از المپیاد دانشجویی موفقیت‌های بیشتری را برای این دانشگاه کسب کنند.
دکتر سیاهپوش اظهار کرد: امسال سه رشته جغرافیا، زمین‌شناسی و مهندسی مواد(متالوژی) به مسابقات المپیاد علمی دانشجویی افزوده‌ شده است.
وی به اهمیت برگزاری المپیادهای دانشجویی در کشور اشاره کرد و افزود: کسب رتبه‌های علمی در تعیین اعتبارات و ارتقای سطح علمی دانشگاه در میان دانشگاه‌های سراسر کشور مؤثر است و در این خصوص دانشگاه‌ها سرمایه‌گذاری‌های خوبی را انجام می‌دهند و موفقیت در این مسابقات می‌تواند جهشی بزرگ برای افراد حائز رتبه باشد.
گفتنی است ازجمله امتیازات این المپیاد برای دانشجویان می‌توان به استفاده رتبه‌های اول تا سوم المپیاد کشوری مقطع دکترای تخصصی از بورس تحصیلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ارائه مقالات رتبه‌های اول تا سوم المپیاد در کنفرانس‌های بین‌المللی با استفاده از تسهیلات وزارت علوم در طول دوران تحصیل، استفاده رتبه‌های اول تا پانزدهم مرحله نیمه‌نهایی المپیاد علمی دانشجویی از فرصت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدون شرکت در آزمون، استفاده از بورس دکترای خارج از کشور وزارت علوم برای نفرات اول تا سوم المپیاد و استفاده از بورس تحصیلی نخبگان برای نفرات اول تا سوم اشاره کرد.