برگزاری بیست و چهارمین همایش بین‌المللی مهندسی مکانیک در دانشگاه یزد

۳۱ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۴:۳۴ کد : ۵۶۵۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۳۰
دکتر سیدمحمد بزرگ با اشاره به اینکه بیست‌وچهارمین همایش سالانه بین‌المللی مهندسی مکانیک برای اولین بار در دانشگاه یزد برگزار می‌شود درخصوص آخرین اطلاعات این همایش توضیحاتی ارائه کرد.به گزارش روابط عمو...
دکتر سیدمحمد بزرگ با اشاره به اینکه بیست‌وچهارمین همایش سالانه بین‌المللی مهندسی مکانیک برای اولین بار در دانشگاه یزد برگزار می‌شود درخصوص آخرین اطلاعات این همایش توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،وی اظهار کرد: بیست‌وچهارمین همایش سالانه بین‌المللی مهندسی مکانیک در سه روز از ۷ تا ۹ اردیبهشت‌ماه با حضور جمعی از استادان برجسته حوزه مهندسی مکانیک از دانشگاه‌های داخل و خارج از کشور در دانشگاه یزد برگزار می‌شود.
دبیر این همایش گفت: این همایش بین‌المللی از سال ۷۱ در دانشگاه‌های مختلف کشور با حضور جمعی از استادان برجسته داخلی و خارجی و دانشجویان برگزار شده است.
دکتر بزرگ هدف از برگزاری این همایش را ارائه آخرین دستاوردهای حوزه مهندسی مکانیک برای آشنایی استادان، صنعتگران و دانشجویان کل کشور و معرفی و شناساندن دانشگاه یزد بویژه حوزه مهندسی مکانیک این دانشگاه به جامعه علمی کشور عنوان کرد.
وی افزود: در بیست‌وچهارمین همایش، ۶ استاد برجسته حوزه مهندسی مکانیک از دانشگاه‌های آمریکا، کانادا و آلمان، جمعی از استادان ایرانی خارج از کشور، تعدادی از استادان داخل کشور و جمعی از دانشجویان این حوزه حضور خواهند داشت.
وی یادآور شد: در این همایش حدود ۷۵۰ مقاله به صورت پوستر و سخنرانی ارائه خواهد شد که از این تعداد ۲۰ مقاله از دانشگاه‌های خارج از کشور است.
دبیر این همایش، محورهای اصلی همایش را در زمینه حوزه‌های مختلف مهندسی مکانیک از جمله سیستم‌های نیروگاهی، تاسیسات مکانیکی، رباتیک و کنترل، ساخت و طراحی قطعات تجهیزات مکانیکی ذکر کرد.
وی با اشاره به اینکه در این همایش هم مقالات پژوهشی و هم مقالات کاربردی ارائه می‌شود افزود: در طول برگزاری همایش نشست‌های کاربردی با حضور صنعتگران برگزار می‌شود که به موضوعات صنعتی می‌پردازد.
دکتر بزرگ درخصوص برنامه‌های جانبی این همایش گفت: در کنار همایش تعدادی کارگاه آموزشی تخصصی برای دانشجویان بویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی برگزار خواهد شد.
وی همچنین برگزاری برنامه‌های فرهنگی از جمله بازدید از بناهای تاریخی یزد و مراسم اهدای جوایز به مهندسان برجسته کشور و پایان‌نامه‌های برتر را از دیگر برنامه‌های این همایش عنوان کرد.
وی در پایان خواستار شد صنعتگران و مهندسان استان در این همایش که برای اولین بار در استان در حوزه مهندسی مکانیک برگزار خواهد شد، حضور یابند تا بتوانند بهره لازم را برده و با استادان کشور تعامل برقرار کنند.

( ۱ )