دکتر نورشاهی در نشست مجازی معاونان آموزشی دانشگاه‌ها اعلام کرد:

انجام مطالعات تخصصی در بخش علم و فناوری برنامه هفتم توسعه کشور در موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی

۲۸ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۸:۵۴ کد : ۵۶۵۱۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۷۷
دکتر نسرین نور شاهی، رئیس موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی در نشست مجازی معاونان آموزشی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اعلام کرد: این موسسه با استفاده از ظرفیت‌های موجود نظیر کارگروه برنامه هفتم توسعه آموزش عالی، میز آینده‌پژوهی و کنسرسیوم دانشگاه پژوهی، نسبت به انجام مطالعات پشتیبان این برنامه اقدام می‌کند.
انجام مطالعات تخصصی در بخش علم و فناوری برنامه هفتم توسعه کشور در موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست مجازی که صبح امروز (سه‌شنبه) با حضور دکتر غلامی، وزیر علوم و دکتر خاکی صدیق، معاون آموزشی وزارت علوم در محل این وزارت برگزار شد، دکتر نورشاهی با اشاره به همکاری دانشگاه‌ها در انجام مطالعات پشتیبان برنامه هفتم توسعه آموزش عالی اظهار داشت: در آستانه تدوین برنامه هفتم توسعه آموزش عالی و با توجه به جایگاه موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی به عنوان پشتیبان فکری وزارت علوم و همچنین ماموریت‌های جدید محوله به موسسه، سعی داریم که مطالعات پشتیبان این برنامه را انجام دهیم.
وی با اشاره به محورهای اصلی این مطالعات افزود: در این خصوص می‌توان به مواردی از قبیل بررسی و مرور ۶برنامه توسعه آموزش عالی، اهم چالش‌های برنامه ششم توسعه و ایده‌ها، طرح‌ها و برنامه‌های پیشنهادی برای برنامه هفتم اشاره کرد.
دکتر نورشاهی افزود: در حال حاضر طرح‌هایی نظیر پایش تجربیات اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه‌ها درخصوص آموزش الکترونیکی در مرحله طراحی و جلب حمایت و مشارکت دانشگاه.ها قرار دارد.
رئیس موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی در ادامه گفت: همچنین در این موسسه، طرح رصد اشتغال فارغ التحصیلان با همکاری دانشگاه‌ها در حال اجراست و طرح سنجش وضعیت آموزش مهارت‌های شغلی و اشتغال پذیری در بخش پایلوت و اطلاع‌رسانی به دانشگاه‌ها قراردارد.
ر.ب ۴۵/ ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۱ )