رئیس دانشگاه کردستان در نشست مجازی معاونان آموزشی دانشگاه‌ها اعلام کرد:

تبدیل تهدید به فرصت در دوران کرونا با ارائه آموزش مجازی در سطح دانشگاه‌ها

۲۸ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۷:۱۷ کد : ۵۶۵۰۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۱۱۹
دکتر رحمت صادقی، رئیس دانشگاه کردستان در پنجاه و سومین نشست مجازی معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی کشور گفت: با وجود مشکلاتی که شیوع کرونا ایجاد کرده است توانستیم در دانشگاه تهدید‌ها را به فرصت تبدیل کنیم.
تبدیل تهدید به فرصت در دوران کرونا با ارائه آموزش مجازی در سطح دانشگاه‌ها

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست مجازی که صبح امروز (سه شنبه) درمحل وزارت علوم برگزار شد، دکترصادقی که میزبانی مجازی این نشست را بر عهده داشت با بیان اینکه اساسی‌ترین و مهم‌ترین رسالت دانشگاه‌ها، آموزش و تربیت نیروی انسانی است، اظهار داشت: برای تحقق این امر استادان دانشگاهی باید توانمند باشند و بتوانند در فضای مجازی فعالیت خود را ادامه دهند.
وی در ادامه با اشاره به شیوع ویروس کرونا و مشکلاتی که این امر به لحاظ آموزش مجازی در سطح دانشگاه‌ها ایجاد کرده است، گفت: با وجود این مشکلات به لحاظ زیرساختی از جمله سخت افزاری و نرم افزاری توانستیم رشد خوبی داشته باشیم و اگر این ویروس نبود ده‌ها سال طول می‌کشید تا به این مرحله از آموزش مجازی برسیم؛ البته نباید توانمندی آموزش‌دهندگان را نیز در این باره نادیده بگیریم.
وی همچنین با اشاره به محور‌های آموزش، تعهد، کارآفرینی و ارتقای وجهه بین‌المللی دانشگاه کردستان به عنوان سرلوحه فعالیت‌های این دانشگاه، افزود: با این وجود تنها ۳۵ رشته دکتری در این دانشگاه وجود دارد که با توجه به سطح علمی دانشگاه این رشته‌ها اندک است.
رئیس دانشگاه کردستان در پایان به هزینه بالای اینترنت، نداشتن وسیله مناسب هوشمند برای برخی از دانشجویان که در مناطق دوردست این استان ساکن هستند به عنوان معضلات ارائه آموزش مجازی اشاره و در خواست کرد در این خصوص چاره‌اندیشی شود.
ر. ب ۴۵/ ل. م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۲۲ )