دکتر غفاری در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره ملی رویش تاکید کرد؛

انجام بخش مهمی از فعالیت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها توسط دانشجویان فعال در کانون‌های دانشجویی

۲۷ مرداد ۱۳۹۹ | ۲۳:۵۴ کد : ۵۶۴۸۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۶۶۵
دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره ملی رویش گفت: دانشجویان فعال در کانون‌های دانشجویی، بخش مهمی از فعالیت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها را انجام می‌دهند.
انجام بخش مهمی از فعالیت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها توسط دانشجویان فعال در کانون‌های دانشجویی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غفاری در این آیین که بعدازظهر امروز (دوشنبه) با حضور دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به صورت مجازی برگزار شد، ضمن تقدیر از میزبانی دانشگاه شهید بهشتی، از تلاش و همت همه معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها در جهت برگزاری این جشنواره قدردانی کرد.
وی با اشاره به شروع مجدد جشنواره در سال ۱۳۹۷ بعد از وقفه‌ای سه ساله، به شیوع بیماری کرونا و اثر آن در برگزاری جشنواره پرداخت و گفت: این جشنواره قرار بود امسال در دانشگاه گیلان برگزار شود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا حتی نتوانستیم میزبان حضور دانشجویان کانونی در جشنواره باشیم.
وی با اشاره به اقدامات کلیدی که در دو سال اخیر در مقیاس ملی در حوزه فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی دانشگاهی، به مقیاس ملی جشنواره و همچنین برگزاری جشنواره‌های تخصصی در راستای آن پرداخت.
دکتر غفاری در بخش دیگری از سخنان خود به توانمندسازی و ارتقای دانش دانشجویان از طریق کانون‌ها به عنوان یکی از اهداف برگزاری جشنواره اشاره کرد که از طریق کارگاه‌های آموزشی در کنار جشنواره و برای کانون‌ها انجام شد.
وی با اشاره به هوشمندی فعالان دانشجویی و کنشگری مجموعه دانشجویان به ویژه دانشجویان کانونی بیان کرد: نمونه پویش سیل مهربانی در سال گذشته یا مجموعه کانون‌های خیریه و امداد در امسال نمونه کنشگری هوشمندانه دانشجویان ماست.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در ادامه سخنان خود به ارائه آماری درباره برگزاری هشتمین جشنواره ملی رویش پرداخت و افزود: ۸۷ دانشگاه و ۵۳۸۰ کانون فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی در این دوره از جشنواره مشارکت داشتند. ۱۶۴۰۰ فعالیت و اثر از سوی دانشجویان به این دوره جشنواره ارسال شد. بیش از ۷۰۰ ایده در این دوره ثبت شد و در بخش چهره‌های فعال کانون‌های دانشگاهی، ۸۰ نفر خود را نامزد کردند.
وی به شیوه ارزیابی و داوری آثار و فعالیت‌ها پرداخت و تصریح کرد: دانشگاه‌ها در سه دسته بیش از ۱۰ هزار نفری، بین ۳ هزار تا ۱۰ هزار نفری و کمتر از ۳ هزار نفری تقسیم شدند. شاخص‌هایی برای ارزیابی فعالیت‌های دانشجویان تعیین شد که فعالیت‌های دانشجویان باید حداقل ۵۰ درصد امتیازهای این شاخص‌ها را کسب کنند.
دکتر غفاری در پایان سخنان خود درخصوص داوران این جشنواره ملی خاطر نشان کرد: برای داوری‌ها از مجموعه اعضای هیئت علمی استفاده شده بود تا علاوه بر مفاهمه نسلی بین دانشجویان مفاهمه بین اساتید و دانشجویان نیز صورت گیرد.
ح.ج / ل.م ۵۴/ ن.ش ۵۸


( ۱ )