وزیر علوم در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره ملی رویش:

کانون‌ها بذرهای اولیه سازمان‌های مردم نهاد هستند

۲۷ مرداد ۱۳۹۹ | ۲۳:۳۳ کد : ۵۶۴۸۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۳۵۸
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره ملی رویش گفت: کانون‌ها بذرهای اولیه سازمان‌های مردم نهاد هستند.
کانون‌ها بذرهای اولیه سازمان‌های مردم نهاد هستند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در این آیین که بعدازظهر امروز (دوشنبه) با حضور دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به صورت مجازی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، با اشاره به شیوع ویروس کرونا و برگزاری مجازی اختتامیه این دوره از جشنواره اظهار داشت: گرچه این بیماری غیرمنتظره و در نوع خود کم‌نظیر جامعه بشری و کشور ما را درگیر خود کرده است، اما در کنار آن ابتکارات، دستاوردها و اقداماتی را به دست آوردیم که شاید در حالت عادی نداشتیم.
وی، یکی از ویژگی‌های کانون‌های دانشجویی را پیگیری علایق و سلایق در کنار کسب دانش و تجربه برشمرد و افزود: کانون‌ها بذرهای اولیه سازمان‌ها و مجموعه‌های مردم نهاد هستند.
دکتر غلامی یکی از دستاوردهای دهه‌های اخیر در کشور را افزایش تعداد سمن‌ها دانست و با اشاره به کانون‌های دانشجویی بیان کرد: این تمرینی که دانشجویان در دانشگاه انجام می‌دهند در واقع شکل‌دهی به هسته‌های علمی و حضور در کانون‌ها، بستری برای فعالیت در فضای خارج از دانشگاه است.
به گفته وزیر علوم، دانشجویان باید تجربه نگاه علمی را با خود همراه کنند و به جایی که مثمر ثمر است، ببرند و از آن بهره‌برداری کنند.
وی ضمن آروزی سلامتی برای فعالان کانون‌ها در دوره شیوع ویروس کرونا، خاطر نشان کرد: هم به عنوان معلم و هم به عنوان مسئول آموزش عالی مسایل کانون‌ها و محدودیت آنها را می‌دانم.
گفتنی است آیین هشتمین جشنواره ملی رویش به دلیل شیوع بیماری کرونا بدون حضور فعالان کانون‌های دانشجویی برگزار شد.
ح.ج / ل.م ۵۴/ ن.ش ۵۸