انتشار مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه سلمان فارسی کازرون در مجله معتبر بین‌المللی

۲۷ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۹:۲۶ کد : ۵۶۴۵۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۹۶
مقاله علمی دکتر محمدرضا پورکریمی، عضو هیئت‌علمی رشته فیزیک دانشگاه سلمان فارسی کازرون که به همراه برخی از دانشمندان هندی نوشته شده بود، در مجله معتبر بین‌المللی Scientific Reports از گروه انتشارات Nature به چاپ رسید.
انتشار مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه سلمان فارسی کازرون در مجله معتبر بین‌المللی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سلمان فارسی کازرون، مقاله دکتر محمدرضا پورکریمی، عضو هیئت علمی رشته فیزیک دانشگاه سلمان فارسی کازرون با ضریب تأثیر ۴ پذیرفته و در شماره ۱۲ آگوست ۲۰۲۰ نشریه Nature منتشر شد.
دکتر پورکریمی در تشریح موضوع این مقاله اظهار داشت: انتقال اجسام به صورت محو شدن در یک مکان و ظاهر شدن در مکانی دیگر، یکی از رویاهای دیرینه بشر بوده است. در سال‌های اخیر دانشمندان بصورت تئوری و تجربی تلاش‌های بسیاری برای تحقق این این ایده انجام داده‌اند و مقالات متعددی در این زمینه به چاپ رسانیده‌اند.
به گفته وی، براساس نتایج به دست آمده از این مقاله، نشان داده شده است که می‌توان با استفاده از یک پروتکل خاص فیزیک کوانتم، چند ذره کوانتمی را به صورت تجربی با استفاده از پردازنده رایانه کوانتومی IBM، به همان روش ذکر شده انتقال داد.
گفتنی است مجله Scientific Reports در چارک اول (Q1) نشریات قرار دارد و علاقه مندان جهت دسترسی به این مقاله می‌توانند به آدرس الکترونیکی www.nature.com/articles/s41598-020-70446-8 مراجعه کنند.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴


( ۵ )