با هدف سرعت‌بخشی در تبدیل ایده به محصولات فناورانه؛

مرکز بازی‌های رایانه‌ای مرکز رشد واحدهای فناوری شهرستان مریوان گشایش یافت

۲۶ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۳:۵۳ کد : ۵۶۴۳۸ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۸۵۶
مرکز بازی‌های رایانه‌ای مریوان، به‌صورت مجازی از پارک علم و فناوری کردستان، توسط دکترسورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افتتاح شد تا تبدیل ایده به محصولات فناورانه با سرعت بیشتری پیگیری شود.
مرکز بازی‌های رایانه‌ای مرکز رشد واحدهای فناوری شهرستان مریوان گشایش یافت

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری کردستان، در سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به استان کردستان، مرکز بازی‌های رایانه‌ای مرکز رشد مریوان راه‌اندازی شد تا مکانی برای پرورش ایده‌های نوآورانه در این حوزه باشد. در این مرکز در حال حاضر 8 تیم مستقر هستند و قرار است با دریافت حمایت تعداد آنها به بیش از 25 تیم افزایش یابد. این مرکز زیر نظر پارک علم و فناوری استان کردستان فعالیت می‌کند و حوزه‌هایی مانند تولید محتوای دیجیتال نیز پوشش داده می‌شود.

دکتر ستاری در مراسم بهره‌برداری از مرکز دیجیتال انیمیشن و بازی‌های رایانه‌ای شهرستان مریوان گفت: هر چقدر فضا برای ایجاد تیم‌های رشد و فناوری فراهم باشد برای بازسازی و کمک به ایجاد و تامین آنها حمایت لازم انجام می‌شود. ضروری است تا تیم‌های فناور و هسته‌های علمی در سراسر استان مورد حمایت جدی قرار گیرند. بر این اساس در صورت تخصیص فضا از سوی مسئولان استانی، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری آمادگی دارد تا کلیه امکانات لازم را تامین کند.

وی به جایگاه ارزشمند شهرستان مریوان در زیست‌بوم نوآوری استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر چند شتاب‌دهنده خوب در زمینه بازی‌های رایانه‌ای و انیمیشن در مریوان فعال است و این شهرستان در حوزه کشاورزی و صنایع خلاق هم می‌تواند فعالیت خود را به صورت جدی آغاز کند چرا که زیرساخت‌های فرهنگی مناسبی دارد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری همچنین از مجموعه شتاب دهنده ژوری مانگ فعال در زمینه سرگرمی دیجیتال و VR در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج نیز بازدید کرد، در این مجموعه 12 تیم در شعبات سنندج، مریوان، کامیاران و بیجار فعال هستند و برای 24 نفر نیز شغل ایجاد کرده‌اند.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در سفر یک‌روزه خود به استان کردستان ضمن بازدید از مرکز نوآوری پارک علم و فناوری کردستان، تیم‌های فناور و دفتر پیشخوان خدمات هوشمند، همچنین از خط تولید افزودنی‌های شیمیایی و پلیمری واحد فناوری میدیا تجهیز شیمی از واحدهای فناور پارک علم و فناوری کردستان نیز رونمایی کرد. این خط تولید به همت دکتر شمی از اعضای هیئت علمی دانشگاه کردستان در این پارک راه‌اندازی شده است.

ل.س42/ل.م۵۴

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری کردستان