چاپ مقاله عضو هیئت علمی پژوهشگاه تربیت ‌بدنی و علوم ورزشی در مجله معتبر بین‌المللی

۲۱ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۱ کد : ۵۶۳۴۰ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۹۹۰
مقاله پژوهشی عضو هیئت علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در یکی از مجلات معتبر بین‌المللی به چاپ رسید.
چاپ مقاله عضو هیئت علمی پژوهشگاه تربیت ‌بدنی و علوم ورزشی در مجله معتبر بین‌المللی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی، مقاله ISI دکتر معصومه هلالی زاده عضو هیئت علمی پژوهشگاه با عنوان: "تأثیر تمرین مقاومتی غیرخطی و مکمل یاری با کورکومین بر مقدار مارکرهای بیوشیمیایی و ساختار کبد زنان سالمند مبتلابه بیماری کبد چرب غیرالکلی" در نشریه " Journal of Bodywork and Movement Therapies " با ضریب تأثیر ۱.۱۲ پذیرفته و به‌صورت برخط به چاپ رسید.
دکتر معصومه هلالی زاده در تشریح موضوع این مقاله اظهار داشت: تمرکز اصلی این مقاله بر شیوع بیماری کبد چرب غیرالکلی است که رفته‌رفته با افزایش سن و بروز کهولت افزایش می‌یابد.
به گفته وی، این مقاله نشان داد تمرینات مقاومتی غیرخطی به‌عنوان یک مداخله نوین در کنار مکمل یاری با مواد طبیعی حاوی ترکیبات ضدالتهابی نظیر گیاه دارویی کورکومین، در پیشگیری و کنترل این بیماری مزمن به‌عنوان مداخلات غیر دارویی و غیرتهاجمی اثرات سودمند بالقوه‌ای ایجاد می‌کنند و در محافظت و کاهش التهاب این ارگان نقش قابل‌تأملی ایفا می‌کنند.
گفتنی است که این مجله در چارک دوم (Q2) نشریات قرار دارد و علاقه‌مندان جهت دسترسی به این مقاله می‌توانند به آدرس الکترونیکی https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1360859220300449 مراجعه کنند.
ل.م ۵۴


( ۴ )