در راستای ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه صورت می‌گیرد؛

ساماندهی و بازپیرایی قنات جهانی قصبه توسط پژوهشگران مجتمع آموزش عالی گناباد

۲۰ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۹ کد : ۵۶۳۱۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۲۹
ساماندهی و بازپیرایی قنات جهانی قصبه، در راستای ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه توسط پژوهشگران مجتمع آموزش عالی گناباد انجام می‌شود.
ساماندهی و بازپیرایی قنات جهانی قصبه توسط پژوهشگران مجتمع آموزش عالی گناباد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از مجتمع آموزش عالی گناباد، ر راستای ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه، تفاهم نامه همکاری میان مجتمع آموزش عالی گناباد و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی منعقد شد. در این تفاهم نامه که بر پایه طرح دکترجوادپور عضو هیات علمی مجتمع آموزش عالی گناباد منعقد شد، سازماندهی و باز پیرایی یک اثر جهانی در برنامه کاری قرار می گیرد.
دکترموسوی زاده رئیس مجتمع آموزش عالی گناباد گفت: دانشگاه جامعه محور می تواند در ارائه راهکار برای چالش های منطقه بسیار مفید عمل کند.
وی افزود: مجتمع آموزش عالی گناباد با دارا بودن اعضا هیات علمی جوان که پشتوانه دانش و علمی خوبی دارند آماده و مشتاق همکاری و پیمان با صنعت می باشد.
دکترموسوی زاده ادامه داد: ارتباط دانشگاه و صنعت علاوه بر برون دادی مفید برای جامعه در تربیت دانشجوی کارآفرین بسیار موثر خواهد بود و یکی از اصلی ترین اهداف این مجتمع شناخت، کشف و پرورش استعدادهای دانشجویی در زمینه اشتغال زایی حداقل خود دانشجو و سپس جامعه می باشد.
دکتر جواد پور در رابطه با طرح و تفاهم نامه با میراث فرهنگی گفت: این طرح قصد دارد با ارائه سیستمی هوشمند شامل سنسورهای اندازه گیری مختلف، عملیات پایش کیفی آب قنات قصبه گناباد را انجام دهد. پارامترهایی که این سیستم قادر به اندازه گیری آن می باشد شامل دبی، دما، pH و EC آب و کدری آب است.
عضو هیات علمی مجتمع آموزش عالی گناباد گفت: انداره گیری مقادیر این پارامترهای قنات، در جهت گرفتن تصمیمات برای آینده این میراث جهانی حایز اهمیت است.
گفتنی است که در گذشته نیز مشارکت مجتمع آموزش عالی گناباد و میراث فرهنگی با پشتوانه گروه باستان شناسی این مجتمع موفق به احیا مجدد آسیاب آبی در مسیر قنات جهانی قصبه گناباد شده است.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: مجتمع آموزش عالی گناباد