به همت پارک علم و فناوری یزد؛

اولین مدرسه نوآوری کشور آغاز به کار کرد

۱۵ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۱ کد : ۵۶۲۶۹ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۳۲۱
نخستین مدرسه نوآوری کشور با حضور دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و محمدعلی طالبی، استاندار یزد آغاز به کار کرد.
اولین مدرسه نوآوری کشور آغاز به کار کرد
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری یزد، این مدرسه در شروع به عنوان مکمل سیستم آموزشی دوره متوسطه در قالب دوره های پروژه محور و کاربردی با سرفصل‌های مختلف توسط مرکز نواوری پارک علم و فناوری یزد طراحی شده است.
محمد مهدی لطفی، رئیس پارک علم و فناوری یزد در این خصوص گفت: مدرسه نوآوری با سه هدف توانمندسازی و راهنمایی دانش آموزان برای شروع مسیر حرفه‌ای، پرورش خلاقیت و جریان سازی و رواج علم و فناوری های نوین در سطح جامعه تدوین شده و فعالیت خود را در سه سرفصل بیوتکنولوژی، چاپ سابلیمیشن و داده کاوی اغاز نموده است.
سرفصل‌های دیگر این مدرسه در حوزه های فنی مهندسی، علوم پایه، هنر و کسب و کار در حال تدوین می باشد و پلتفرم جامع آن با مشارکت کامل شرکت های توانمند بخش خصوصی استان و کشور شکل خواهد گرفت.
آغاز طرح توسعه پهنه علم و فناوری اقبال با مشارکت صندوق پژوهش و فناوری، بازدید از نمایشگاه محصولات فناورانه، بازدید از پیشرفت طرح فضای کار اشتراکی و کارگاه چاپ سابلیمیشن، بازدید از پیشرفت طرح مرکز توسعه فناوری های نوین معدنی، مرکز نوآوری سرامیک و سفال، مرکز نوآوری فولاد و هسته های مستقر، فعالیت‌های شتاب‌دهنده سرایند افکار نو و سرای خلاق سید شمس‌الدین و تیم‌های حوزه صنایع دستی پارک علم و فناوری یزد از جمله برنامه ها و بازدیدهای معاون علمی و فناوری رییس جمهور در سفر به استان یزد بود.
گفتنی است در نمایشگاه محصولات فناورانه شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری یزد، ۲۵ شرکت جدیدترین محصولات فناورانه خود را در حوزه‌های گوناگون از جمله فناوری اطلاعات و ارتباطات، زیست فناوری و سیستم‌های مهندسی به نمایش گذاشتند.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴