توسط یک شرکت فناور مستقر در برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر ساخته شد:

پاوربانک چند منظوره قابل حمل جهت تسهیل در شارژ انواع تجهیزات همراه مخابراتی و تصویر برداری

۱۴ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۹ کد : ۵۶۲۵۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۰۵
محققان یک شرکت فناور مستقر در برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به طراحی و ساخت یک پاوربانکی شدند که در راستای تسهیل شارژ انواع تجهیزات همراه مخابراتی و دوربین­های فیلم­برداری به کار می رود.
پاوربانک چند منظوره قابل حمل جهت تسهیل در شارژ انواع تجهیزات همراه مخابراتی و تصویر برداری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، محققان شرکت فناور «بهینه سازان توسعه پایافن»، مستقر در برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دستگاه پاوربانک چندمنظوره قابل حمل را طراحی کردند.
مهندس محمدعلی وکیلیان زند مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در خصوص پاوربانک طراحی شده در این شرکت گفت: این تجهیز که به سفارش صنایع و کارفرمای بیرونی بوده، به منظور تسهیل در شارژ انواع تجهیزات همراه مخابراتی (مانند گوشی‌های تلفن همراه، کلاس‌های مختلف بی‌سیم‌های مخبراتی)، تجهیزات تصویر برداری (مانند دوربین‌ها)، ساخته شده است.
وی با بیان اینکه این پاوربانک دو درگاه شارژ USB با توان‌های مختلف و دو درگاه شارژ جک آداپتوری (شارژ معمولی و شارژ سریع) به عنوان خروجی دارد، گفت: منبع اصلی تأمین انرژی این پاوربانک یک پک باتری لیتیوم یونی با ظرفیت ۲۲ آمپر -ساعت است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: این تجهیز، آزمایش‌های اولیه را در فضای کار و عملیات با موفقیت گذرانده و هم اکنون آماده تولید انبوه با سفارش کارفرما است.
مهندس وکیلیان با اشاره به ویژگی‌های این محصول گفت: وزن و ابعاد مناسب، استفاده از تکنیک‌های کنترل دیجیتال برای چهار منبع تغذیه سوییچینگ به کاررفته، حفاظت‌های کامل ورودی و خروجی مدارهای سوییچینگ، قابلیت شارژ همزمان تا چهار دستگاه بدون ایجاد مشکل، بازدهی بالا، و امکان ارائه نمایش لحظه‌ای مشخصه‌های اصلی عملکردی از قبیل مقدار ولتاژ و جریان خروجی و نیز مشخصه‌های کاری باتری از قبیل ولتاژ جریان و دمای آن، از مزایای اصلی این دستگاه به شمار می‌رود.
ل. س ۴۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: صنعتی امیرکبیر


( ۱ )