به منظورشکل گیری قطب ژنتیک در کویر مرکزی صورت گرفت:

امضای تفاهم نامه همکاری سه جانبه دانشگاه اردکان، دانشگاه میبد و مرکز تحقیقات ژنتیک میبد

۱۴ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۷ کد : ۵۶۲۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۲۶
با امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه اردکان، دانشگاه میبد و مرکز تحقیقات ژنتیک دکتر فیروزآبادی؛ قطب ژنتیک در کویر مرکزی شکل می گیرد.
امضای تفاهم نامه همکاری سه جانبه دانشگاه اردکان، دانشگاه میبد و مرکز تحقیقات ژنتیک میبد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه اردکان، به منظور استفاده بهینه از پتانسیل، ظرفیت و توانایی‌های علمی و پژوهشی تفاهم نامه همکاری سه جانبه میان دانشگاه اردکان، دانشگاه میبد و مرکز تحقیقات ژنتیک میبد منعقد شد.
ایجاد زمینه همکاری‌های مشترک بین سه نهاد پژوهشی و آموزشی، هم افزایی علمی و پژوهشی و استفاده بهینه از امکانات و تجهیزات طرفین از دیگر اهداف انعقاد این تفاهم نامه می‌باشد.
در مراسم امضای تفاهم نامه که جمعی از مسئولان، اعضای هیأت علمی، پژوهشگران و سرمایه گزاران شهرستان‌های اردکان و میبد حضور داشتند، آیت الله علیرضا اعرافی رئیس حوزه‌های علمیه کشور با تشریح جایگاه ممتاز نخبگان در جامعه گفت: دانشگاه بایستی حلال مشکلات و پیشرو در جامعه باشد و در کنار آن صنعت نیز بایستی برای رشد پژوهشی و علمی سرمایه گزاری کند.
وی در ادامه با بیان اینکه میبد و اردکان شهرهای تاریخی هستند که سرمایه‌های بزرگ علمی را در خود دارند، اظهارداشت: برای حفظ جایگاه نخبگان راهی جز پیوند دانشگاه با جامعه نیست و یکی از راه‌های آن نیز ایجاد قطب‌های علمی و پژوهشی هست که حوزه ژنتیک نیز می‌تواند از جمله آنها باشد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه حوزه ژنتیک گسترده‌ای است از دانشگاه‌ها خواست در رشته‌هایی نظیر فقه و حقوق، فلسفه و اخلاق رویکردی به مسائل ژنتیک نیز داشته باشند وپژوهش های شأن در مقالات، مجلات و پایان نامه به روز باشد.
آیت الله اعرافی همچنین با اظهار خرسندی از امضای تفاهم نامه همکاری سه جانبه اظهار امیدواری کرد: شرکت‌های دانش بنیان در شهرها و دانشگاه‌های ما به صورت جدی دنبال شود و در مدت یک ساله پیش رو شاهد پیشرفت‌های خوب علمی در موضوع ژنتیک باشیم.
در این نشست همچنین رؤسای دانشگاه‌های اردکان، میبد و رئیس مرکز تحقیقات زنتیک دکترفیروزآبادی و جمعی دیگر از پژوهشگران به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص پژوهش‌ها و ارتقای همکاری‌ها در حوزه ژنتیک پرداختند.
ل. س ۴۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: اردکان


( ۱ )