با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور؛

فاز اول پردیس جدید دانشگاه صنعتی شیراز افتتاح شد

۱۱ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۶ کد : ۵۶۱۷۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۴۵
فاز اول پردیس جدید دانشگاه صنعتی شیراز واقع در شهر جدید صدرا در سفر دکترمحمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان فارس و در آستانه اعیاد سعید قربان، غدیر و دهه امامت و ولایت افتتاح شد.
فاز اول پردیس جدید  دانشگاه صنعتی شیراز افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی شیراز، دکتر نوبخت همچنین در این سفر دانشکده‌های مهندسی برق و الکترونیک و مهندسی هوا و فضا و ساختمان سلف سرویس دانشگاه صنعتی شیراز را نیز افتتاح کرد. همچنین ساختمان دیگر دانشکده‌ها، ساختمان مرکزی، مجموعه کلاس‌ها، مجموعه خوابگاه‌های پسران و دختران، استخر دوقلو و موتورخانه مرکزی در حال ساخت است و بعضاً پیشرفت ۹۰ درصدی دارند.
دکتر نوبخت در آئین افتتاح فاز اول پردیس جدید دانشگاه صنعتی شیراز، توسعه زیرساخت‌ها جهت پیشرفت علمی کشور را بسیار مهم توصیف کرد و در خصوص سرعت بخشیدن به اتمام سایر ساختمان‌های دانشگاه قول مساعدت و همکاری داد.
دکترعلویان مهر رئیس دانشگاه صنعتی شیراز نیز ضمن معرفی گوشه‌ای از پیشرفت‌ها و جایگاه علمی دانشگاه در کشور و جهان، هزینه ساخت دو دانشکده مهندسی برق و الکترونیک و دانشکده هوا فضا را بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال عنوان کرد و تکمیل و بهره‌بردای از سایر واحدهای دانشگاه را در صورت تخصیص اعتبار از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دولت محترم، در آینده نزدیک حتمی و قطعی اعلام نمود.
گفتنی است در این مراسم امام جمعه شهر صدرا نیز وجود دانشگاه صنعتی شیراز را به عنوان یک فرصت برای این شهر جدید عنوان کرد و توجه و اختصاص اعتبار برای توسعه زیرساختهای علمی و فنی این شهر را از رئیس سازمان برنامه و بودجه کل کشور خواستار شد.
س. س ۵۱/ ل. م ۵۴


( ۱ )