توسط پارک علم و فناوری مازندران؛

نشست مجازی شبکه نوآوری کشورهای حاشیه دریای خزر برگزار شد

۱۱ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۱:۴۵ کد : ۵۶۱۶۲ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۸۶۷
نشست مجازی شبکه نوآوری اتحادیه دانشگاه‌های دولتی حاشیه دریای خزر توسط پارک علم و فناوری مازندران برگزار شد.
نشست مجازی شبکه نوآوری کشورهای حاشیه دریای خزر برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری مازندران، این نشست مجازی با موضوع تبیین اهداف ایجاد شبکه نوآوری کشورهای حاشیه دریای خزر و گسترش تعاملات دانشگاه‌ها، پارک‌ها و مراکز رشد حاشیه دریای خزر و با حضور اعضای اتحادیه دانشگاه‌های دولتی حاشیه دریای خزر توسط پارک علم و فناوری مازندران برگزار شد.
بر اساس این گزارش کشورهای ایران، قزاقستان، روسیه، ترکمنستان و آذربایجان از جمله کشورهای فعال در اتحادیه دانشگاه‌های دولتی حاشیه دریای خزر هستند.
گفتنی است این اتحادیه مشتمل بر ۵۷ عضو شامل ۳۵ دانشگاه و ۲۲ مرکز تحقیقات و پارک علم و فناوری می‌باشد و از اهم اقدامات انجام شده در این اتحادیه می‌توان به برگزاری نشست‌های سالیانه جهت اشتراک فعالیت‌های صورت گرفته و همچنین ترسیم نقشه راه آینده اشاره کرد.
در این نشست مجازی که به دلیل شیوع کووید -۱۹ به‌صورت مجازی صورت پذیرفت، دکتر علی معتمدزادگان، رئیس پارک علم و فناوری مازندران، دکتر مصطفی کریمیان اقبال، عضو انجمن پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد و دکتر دیدار باتریشو، معاون علوم و روابط بین‌الملل دانشگاه آتیرائو قرقیزستان مهم‌ترین اقدامات و برنامه‌های انجام شده در انجمن پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد و همچنین تبیین برنامه آتی شبکه نوآوری با احتمال وجود شرایط حاضر مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.
س.س ۵۲/ ل.م ۵۴